Hubert Backiel – Mistrzem Województwa!

W XVII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów w Szachach (12-14 czerwca br.) – 9 letni Hubert Backiel wypełnił normę na II kategorię szachową i zdobył upragniony tytuł Mistrza Województwa w szachach klasycznych w kategorii D9.
Walka była niezwykle zacięta i dopiero ostania (9-ta) runda zadecydowała o kolejności miejsc. Koledzy Huberta – Aleks Bancarewicz (srebrny medal) i Karol Krahel (brązowy medal) nie zawiedli i również stanęli na podium:

Pani Dyrektor MDK z gratulacjami

Pani Dyrektor MDK z gratulacjami !

Medaliści z Supraśla Aleks srebro Hubert złoto Karol brąz

Medaliści z Supraśla – Aleks (srebro), Hubert (złoto) Karol (brąz)

Hubert z kolegami z MDK Aleksem Tycjanem Adamem Kacprem i Karolem

Hubert z kolegami z MDK - Aleksem, Tycjanem, Adamem, Kacprem i Karolem

Trzydniowe zmagania w Supraślu dostarczyły wielu emocji i były pierwszym etapem eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2016. Dla Aleksa Bancarewicza (II miejsce) turniej na długo zostanie w pamięci, gdyż na dystansie 8 rund to on był liderem, zaś remis w ostatniej rundzie pozbawił go tytułu Mistrza.

Awans do Eliminacji Międzywojewódzkich do lat 9, 11 i 13 - z pracowni Trener Kamili Klimaszewskiej - wywalczyli:

Natalia Malinowska – D9
Hubert Backiel - C9 (norma na II kategorię)
Aleks Bancarewicz - C9
Karol Karhel - C9
Julia Brzezińska - D 11
Olga Budnik - D 11 (norma na III kategorię)
Zofia Dyjak - D 11
Tomasz Misiewicz - C 11
Michał Okruszko - C 11
Mateusz Frank - C 13
Jakub Bajkowski - C 13

W grupach bez eliminacji Jakub Matejczyk - lider grupy C15 pechowo przegrał 2 ostatnie rundy i musiał zadowolić się brązowym medalem, Aleksander Malinowski w C15 zajął V miejsce. Słowa uznania należą się Natalii Malinowskiej (siostrze Aleksandra), która zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa Juniorek w kategorii D9. Natalia w roku sz. 2014/15 trenuje w Pracowni Szachowej MDK, jednakże ze względów formalnych – w Supraślu reprezentowała MUKS Stoczek Białystok.

Wszystkim Zawodnikom i Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzmy udanych wakacji z szachami !