Teatr Licho - premiera spektaklu "Karczma" - fotorelacja

8 marca 2023 roku odbyła się premiera spektaklu "Karczma" w wykonaniu Teatru Licho, który pracuje pod opieką artystyczną Magdaleny Kiszko -Dojlidko.
„Karczma” to autorska, teatralna wypowiedź twórców Teatru Licho inspirowana wierzeniami słowiańskimi.
„Zapewne nie przyszło wam pamiętać czasów dawnych, kiedy to po ziemiach nam drogich człek z demonem ramię w ramię chadzał pod bogów słowiańskich okiem uważnym. Powiedzieć też trudno co zdarzyć się musiało, by pamięć o wierze przodków, bo była wam odebrana. Ale wiedzieć wam trza, że w żyłach waszych i naszych krew słowiańska płynie. Tak, więc SŁAWA!!!”

REŻYSERIA: Magdalena Kiszko – Dojlidko
SCENARIUSZ: Maria Heller
MUZYKA: Arseni Kolyaskin
CHOREOGRAFIA: Katarzyna Błachowska
PLAKAT: Katarzyna Błachowska
SCENOGRAFIA: Zespół
REŻYSERIA ŚWIATEŁ: Marcin Szamreta, Magdalena Kiszko - Dojlidko

OBSADA:
CZCIBORA: Katarzyna Błachowska
DALWIN: Aleksander Piesiecki
DOBROCHNA: Adrianna Pieńkos
JACUŚ: Dawid Arciuch
JAGNA: Weronika Blank
JAROSŁAWA: Olga Sacharczuk
JASNOŚĆ: Viktoryia Maksimova
NAWOJA – Julia Tomaszewska
PRĘŻYRKA: Maria Heller
ZIELARKA: Amelia Cybulko

Fotorelację przygotował Kazimierz Jankowski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Teatr Stopklatka zaprasza na premierę spektaklu "Jaskółeczka"

Młodzieżowy Dom Kultury ZPO nr 2 w Białymstoku i Grupa Teatralna Stopklatka zapraszają na premierę spektaklu „ Jaskółeczka” .

„Jaskółeczka” to współczesna baśń sceniczna Tadeusza Słobodzianka inspirowana argentyńskim podaniem o miłości, pięknej, tragicznej i niemożliwej. Miłości kota do jaskółki, która burzy naturalny porządek świata. W spektaklu poruszany jest problem wolności wyboru, przekraczania granic i prawa do uczuć.

Data premiery: 16.01.2023; godz. 18:00

Miejsce premiery: Młodzieżowy Dom Kultury ZPO nr 2 w Białymstoku, ul. Warszawska 79 a

REŻYSERIA: Magdalena Kiszko-Dojlidko

AUTORKA PLAKATU: Hanna Grodzk

OBSADA:

JASKÓŁECZKA - Hanna Andruszkiewicz

KOT - Tsimur Khatkevich

PANI CZAS - Hanna Grodzka

WIATR - Katarzyna Jóźwiak

JUTRZENKA - Michelle Niezgoda

KROWA - Agata Woś

WIELEBNY PAPUGA - Martyna Krawiel

SOWA, OJCIEC - Nikola Dmitruk

ŻMIJA, MATKA - Adrianna Fiłonowicz

SŁOWIK - Michał Antonowicz

OBSŁUGA TECHNICZNA: Marcin Szamreta

plakat Jaskółeczka

W roku szkolnym 2022-2023 w pracowni teatralnej działają:

Grupa teatralna 19+ (studenci) - zajęcia w środy, godz. 18.40-21.00;
Grupa Teatralna Reflektor IV-VI klasa SP (początkujący)- zajęcia w poniedziałki i czwartki, godz. 15.20-16.50;
Grupa Teatralna ULTRAMARYNA VII-VIII klasa SP (średnio zaawansowany)- zajęcia w poniedziałki i czwartki, godz. 17.00-18.50;
Grupa Teatralna STOPKLATKA młodzież licealna  (średnio zaawansowany) - zajęcia w poniedziałki i czwartki, godz. 19.00-20.50;

REKRUTACJA MDK-ZAJĘCIA TEATRALNE 19+

Jeżeli  chcesz twórczo pracować nad sobą, spotkać inne twórcze osoby, nauczyć się używać swych emocji, uruchomić głos i ciało, a przede wszystkim lubisz teatr to ten warsztat adresowany jest właśnie do ciebie. Praca będzie dynamiczna i energetyczna!  Skupimy się na nauce swobodnego bycia na scenie i zaufania do partnerów. Będziemy doskonalić zdolność czujnego słuchania i reagowania a także umiejętność gry zespołowej. Poznamy różne techniki improwizacyjne, które pozwolą otworzyć się na siebie i partnerów. Przestrzeń teatralna stanie się wehikułem, dzięki któremu będziemy mogli przemieszczać się, poznawać i doświadczać. Udamy się w podróż po różnych formach ekspresji teatralnej, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii.

Zgłoszenia (imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy) prosimy przesyłać do 16 września 2022 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAM

dr Magdalena Kiszko-Dojlidko – aktorka, pedagog, wykładowca w Akademii Teatralnej  w Warszawie Filia w Białymstoku