Koncert pracowni muzycznej Magdaleny Nowickiej

13 czerwca 2023 roku w sali widowiskowej MDK ZPO nr 2 w Białymstoku odbył się koncert uczestników zajęć pracowni muzycznej pod kierownikiem nauczyciela Magdaleny Nowickiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotował Kazimierz Jankowski.

Aktualności

1 września 2020 r. zajęcia w pracowni fletów prostych ruszyły pełną parą. Pracujemy na pełnych obrotach. Z nostalgią wspominamy nasz koncert czerwcowy, który udało nam się zorganizować w plenerze, w bezpiecznych odległościach i w zachowaniu reżimu epidemiologicznego. A tymczasem do naszego grona dołączyli młodzi fleciści, którzy będą zgłębiać tajniki gry na flecie prostym. Zajęcia sprawiają im wiele radości dzięki urozmaiconym formom. W przystępny sposób uczeń zostaje wprowadzony w tajniki zapisu nutowego i zasad muzyki. Podczas zajęć pobudzamy wrażliwość i poczucie estetyki. Wyrabiamy koordynację ruchową  i zdolności  manualne, ćwiczymy pamięć. Technika gry na flecie rozwijana jest w oparciu o zróżnicowany repertuar (od klasycznego, rozrywkowego do muzyki dawnej). Cieszymy się, że tak liczna grupa flecistów zasiliła szeregi Młodzieżowego Domu Kultury.

Moi kochani fleciści!

W ubiegłym tygodniu ćwiczyliśmy podczas zajęć on-line przepiękny utwór latynoski Amor Gabriela Ruiza. W tym tygodniu łączymy partię fletu z akompaniamentem. Możecie też popracować samodzielnie w domu z podkładem instrumentalnym. Oto on:

Młodszych flecistów zapraszam do nauki piosenki Pojedziemy na łów i Oh when the Saints.

Pozdrawiam Was serdecznie. Do zobaczenia na naszych zajęciach on-line.

Pełen skład zespołu

Praca w pierwszym semestrze ma na celu rozszerzenie działań zespołu, polegające na wprowadzeniu gry  na różnych rodzajach fletów podłużnych i objęcie jej coraz większą ilością uczestników zajęć. Osoby, które dołączyły w tym roku szkolnym do naszej „rodzinki fletowej” grają na fletach sopranowych. Flety sopranowe są najczęściej używane ze względu na niewielki rozmiar oraz powszechną dostępność. Ze względu na większe rozmiary instrumentów nie wszyscy do tej pory mogli przykryć otwory we flecie altowym, tenorowym i basowym. Jednakże uczestnicy zajęć rosną i dlatego też, że od niedawna nasze grono fletowe poszerzyło się o kolejne flety altowe, które cenione są za szczególnie piękne i miękkie brzmienie. W zespole są dwie osoby grające na tenorze i jedna na basie – jest to bardzo ważne ponieważ flety te spełniają przy muzykowaniu zespołowym ważna rolę, prowadząc najniższy głos stanowiący podstawę harmoniczną  utworu. Wszyscy uczestnicy robili przymiarki do większych fletów. Świetnie się przy tym bawiąc J.  Od tego momentu mamy pełny skład zespołu: flet sopranowy, altowy, tenorowy i basowy. Możemy grać coraz bardziej złożony repertuar, a więc przygotowujemy duety, tria, kwartety w różnym repertuarze – od klasyki, muzyki dawnej, po muzykę filmową. A więc na naszych najbliższych koncertach zabrzmią flety sopranowe, altowe, tenorowe i basowy, a terminach koncertów już wkrótce poinformujemy!