Aktualności

1 września 2020 r. zajęcia w pracowni fletów prostych ruszyły pełną parą. Pracujemy na pełnych obrotach. Z nostalgią wspominamy nasz koncert czerwcowy, który udało nam się zorganizować w plenerze, w bezpiecznych odległościach i w zachowaniu reżimu epidemiologicznego. A tymczasem do naszego grona dołączyli młodzi fleciści, którzy będą zgłębiać tajniki gry na flecie prostym. Zajęcia sprawiają im wiele radości dzięki urozmaiconym formom. W przystępny sposób uczeń zostaje wprowadzony w tajniki zapisu nutowego i zasad muzyki. Podczas zajęć pobudzamy wrażliwość i poczucie estetyki. Wyrabiamy koordynację ruchową  i zdolności  manualne, ćwiczymy pamięć. Technika gry na flecie rozwijana jest w oparciu o zróżnicowany repertuar (od klasycznego, rozrywkowego do muzyki dawnej). Cieszymy się, że tak liczna grupa flecistów zasiliła szeregi Młodzieżowego Domu Kultury.