Witaj młody artysto!

Na czas kwarantanny związanej z Koronawirusem proponuję Ci zabawę z plastyką. Na stronie będę umieszczać plastyczne propozycje- wyzwania, które możesz realizować w dowolnej kolejności. Pamiętaj tworzysz z takich materiałów jakie masz w domku, liczą się Twoje chęci i pomysł. Wierz w siebie, potrafisz to zrobić,  masz wyobraźnię, uruchom ją proszę, a prace innych traktuj jako inspirację.  Do dzieła młodzi artyści. Czekam na zdjęcia Waszych prac.

Dorota Kluczyk Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na wesoło /zajęcia z 12-13.06 i 19-20.06/

Malowanie wesołego miasteczka , cyrku czy choćby portretu pani z plastyki, to nasze tematy ostatnich plastycznych zajęć. Wspomnienia , doświadczenia a czasem jeszcze niespełnione marzenia obejrzeć można w poniższej galerii. Krysi i Dagmarce dziękuję za portreciki:). Jeśli ty młody artysto czujesz chęć dodania swojej pracę w tym temacie to rysuj, maluj, twórz i wyślij ją na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycja XXIX Jedzie rowerek.../wtorek, 9.06.20/

Czy wiecie że rower ma już 200 lat. Ten wspaniały wynalazek nie zawsze wyglądał tak jak teraz, a za 100 lat...ciekawe czy bardzo się zmieni w przyszłości/i to już mógłby być temat na pracę:)/. Jednak ja chciałabym abyście wybrali się na wycieczkę rowerową, taką rodzinną bądź z przyjaciółmi, w miejsca które lubicie lub te jeszcze nie poznane. Prace możecie wykonać w ulubionej technice, lub w technikach mieszanych, jeśli koła nie wychodzą można je odrysować, odbić lub przykleić coś co kołami będzie. Oczywiście to Wy decydujecie :). Do dzieła dzieci, czekam na Wasze prace Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Kiedy jadę na rowerze,
to nie myślę o kłopotach.
Jadą ze mną me marzenia…,
płyną niebem po obłokach
Spacerują wąską dróżką,
pośród polnych kwiatów mięty,
zachwycają  małym szczęściem ,
które w  baśni jest zaklęte...."
        /fragm. wiersza "Rowerowe marzenia" Janiny Halagardy/

Białystok wczoraj / zajęcia z dnia 5.06.20 i 6.06.20/

Dzisiaj praca w technice kolaż, utrzymana w klimacie starych pożółkłych zdjęć. W celu uzyskania takich efektów wykorzystaliśmy kawę. Dawny Białystok to temat trudny bo znany tylko z fotografii, i z historycznych dokumentów, czasu na wykonanie naszych prac też troszkę za mało :), a efekty?... sami zobaczcie:)

Propozycja XXVIII Konkurs last-minute /środa, 3.06.20/

Przypominam że jeszcze tylko do 6.06.20 trwa konkurs pt. „BIAŁYSTOK –WCZORAJ –DZIŚ –JUTRO” pn. „Białystok miastem wielu kolorów i kultur" do udziału w którym bardzo Was dzieci zachęcam. Regulamin konkursu przedstawiony jest na stronie MDK w zakładce konkursy. Bardzo proszę zapoznajcie się z regulaminem i przystąpcie do działania. Temat jest Wam dobrze znany bo chodzi o nasze miasto i jego wielokulturowość. Zdjęcia prac w dowolnej technice, formie i formacie /jedna praca/ wysyłajcie na podany w regulaminie adres wraz z formularzem zgłoszeniowym lub do piątku na mój adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,this)">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ŻYCZENIA

Wszystkiego najlepszego, najsłodszego, wyśnionego i wymarzonego dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka :). Zdrowia , radości, kontaktu z rówieśnikami, bezpiecznego i pięknego świata wokół, życzę wszystkim dzieciom i ciepło Was pozdrawiam :). Pani Dorota

Reaktywacja zajęć /piątek,29.05 i sobota30.05/

Dziecięce powroty młodych artystów do pracowni plastycznej MDK na Warszawskiej jeszcze w okrojonym składzie.... ale są:}. Szczęśliwe i spragnione realnego kontaktu dziewczynki pracowały nad tematem "Białystok wczoraj, dziś i jutro" i nie tylko:). Moim młodym zaangażowanym artystkom zdecydowanym na powrót do realności bardzo dziękuję, rodziców  zapraszam do kontaktu na fb  Dorota Kluczyk, Wszystkich serdecznie pozdrawiam :)

Propozycja XXVII Monidło /wtorek, 26.05.20/

Dzisiejsze wyzwanie to monidło - czyli namalowany portret ślubny. Poszukajcie zdjęcia ślubnego waszych rodziców przyjrzyjcie się uważnie i spróbujcie narysować im jeszcze raz ich wspólny portret. Praca może być wykonana w formie kolażu,/ np.doklejony welon, muszka, ramka/ jeśli chcecie możecie również  dorysować siebie, żeby było jak w wierszu i jak w Waszej rodzinie:). Do dzieła moi artyści, monidła wysyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niech wiersz Was zainspiruje.

Zdjęcie

Jest takie jedno zdjęcie,
które lubimy pasjami.
To zdjęcie naszych rodziców:
taty i mamy.
Mama ma na nim
suknię z welonem i bukiet róż,
a tatuś każdy włos w inną stronę,
oczy tak cudnie rozanielone,
jakby był w niebie już.
I – daję słowo ! –
tak wyglądają,
jak by im do szczęścia
nas tylko brakowało!
                      Ewa Skarżyńska

Propozycja XXVI Szafa mamy /środa,20.05.20/

Dzisiaj bawimy się w projektantów mody. Dla naszej mamy wyczarujmy najpiękniejszą suknię może być suknia balowa. Kreacja jak z pokazu  haute couture / wym. ot kjutur/ na najwyższym poziomie. Niech mama poczuje się jak gwiazda na czerwonym dywanie. Zanim zaczniecie realizować swoje pomysły zapytajcie mamę o ulubiony kolor, długość, fason/ Zdjęcia kreacji w dowolnej technice i formie wysyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycja XXV Konkurs /poniedziałek, 18.05.20/

Dzisiaj zamiast mojego wyzwania przypomnienie, że jeszcze do końca tygodnia możecie wysłać swoje prace na  KONKURS PLASTYCZNY #WDOMUNIEMANUDY. Poniżej krótki regulamin. 1. Obejrzyj widowisko, spektakl transmitowane w internecie, wysłuchaj czytanej przez aktorów bajki, „skocz do kina" nie ruszając się z domu i samodzielnie lub z rodziną wykonaj pracę tym zainspirowaną. 2. Format prac i technika – dowolne! Prace mogą być płaskie, przestrzenne, wykonane z dostępnych w domu materiałów. 3. Zdjęcie pracy opisane imieniem i nazwiskiem dziecka lub rodziny prosimy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 24 maja 2020 roku. Więcej informacji na stronie MDK w zakładce Konkursy.

Propozycja XXIV/24/ Tajemnica /Piątek,15.05.20/

Dzisiejsze wyzwanie jest wyjątkowe, ponieważ chcę Was prosić o wykonanie najpiękniejszego bukietu  kwiatów. W dowolnej technice /może być kolaż/, w formie płaskiej lub przestrzennej, kartka okolicznościowa lub laurka. Najważniejsze jest Wasze "serduszko" włożone w tę pracę bo to tajemnicze wyzwanie jest dla kogoś kogo kochacie najbardziej. Dla wyjątkowej, najmilszej , najdroższej, najukochańszej Waszej ..... Już wiecie dzieci?  / mała podpowiedz 26 maja jest jej święto:)/Wasze prace pojawią się na stronie i na fb :) wysyłajcie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycja XXIII /23/ Challenge z dinozaurem /środa, 13.05.20/

Dzisiaj wyzwanie dla  znawców i entuzjastów smoków i dinozaurów. Proszę Was młodzi eksperci wyślijcie mi swoje ulubione okazy dinozaurów lub smokopodobnych  i stwórzmy pod tym wyzwaniem galerię ze świata prehistorycznego . Twórzcie smoka , dinozaura, czy też innego groźnego stwora  w formie płaskiej lub przestrzennej , małego lub ogromnego, z różnorodnych materiałów / choćby z kartonów , czy z klocków /a zdjęcia prac wysyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycja XXII/22/Odpoczynek /poniedziałek,11.05.20/

Dzisiaj odpoczynek ale nie od zadania:). Poproście swoją mamę lub tatę aby położyli się gdzieś wygodnie i przez chwilę spróbowali odpocząć, zrelaksować lub zdrzemnąć. W tym czasie, weźcie kartkę i ołówek i spróbujcie narysować taki portret odpoczywającej mamy /lub taty/. A tak w ogóle pytanie mam do Was dzieci, czy widzieliście odpoczywającą mamę? a tatę? Kogo częściej? Na Wasze piękne kolorowe lub czarno- białe prace już czekam, wysyłajcie je na adres d.kluczyk.bialystok.pl

Propozycja XXI/21/ Rupaki /piątek 8.05.20/

Czy wiecie co to takiego Rupaki? Jak wyglądają, gdzie mieszkają , co robią? Jeśli wyobraźnia jeszcze nic Wam nie podpowiedziała, przeczytajcie /lub posłuchajcie/ wiersz Danuty Wawiłow pt."Rupaki". Swoje stworki, potworki, zwierzaki a la Rupaki:) z dowolnych materiałów i w dowolnej technice wysyłajcie na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Bardzo serdecznie was pozdrawiam Moje dzieci. Pani Dorotka:)

https://www.youtube.com/watch?v=f3_KcDLW67A  wiersz D. Wawiłow "Rupaki"

fragment wiersza
"...Te RUPAKI, mamusiu,
 to są takie zwierzaki -
 trochę jakby kociaki,
 trochę jakby dzieciaki,
 trochę jakby motyle,
 krokodyle czy raki...
 Nie rozumiesz, mamusiu?
 No, po prostu - RUPAKI!

 Są RUPAKI dorosłe
 i RUPAKI - dzieciaki,
 są RUPAKI - dziewczyny
 i RUPAKI - chłopaki,
 są RUPAKI - mądrale
 i RUPAKI - głuptaki,
 są brzydale i wcale,
 wcale ładne RUPAKl..."

Propozycja XX Spacer w deszczu /środa,6.05.20/

Dzisiaj zapraszam Was dzieci na spacer ulicami naszego miasta, ale że od rana deszcz pada, niech to będzie taki spacer w deszczu. Czy z parasolem czy bez, zdecydujcie sami. Chciałabym zobaczyć miejsca w naszym mieście które zechcecie mi pokazać lub świat mokry od deszczu widziany z waszego okna. Prace możecie wykonać w technice dowolnej lub mieszanej, korzystajcie z tego co macie w domku. Jeśli chcecie zróbcie pracę w technice "mokre w mokrym" /kartkę zwilżcie gąbeczką i na takiej mokrej malujcie farbkami, po wyschnięciu, jeśli chcecie, możecie zaznaczyć kontury, oczywiście to Wy decydujecie/Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycja IXX Strażak /Poniedziałek,4.05.20/

Dzisiaj wyjątkowy bohater wyzwania, Strażak i jego praca. Wielkie czerwone wozy strażackie oraz  Strażaków w akcji możecie narysować lub  namalować w dowolnym formacie i technice. Zawód trudny, bardzo niebezpieczny i bardzo ważny, wymagający niezwykłej sprawności i odwagi. W Międzynarodowym Dniu Strażaka, 4 maja, złóżmy wszystkim Strażakom najlepsze życzenia, przede wszystkim szczęśliwych powrotów z akcji, a  Wasze prace  niech będą wyrazem uznania ich pięknej służby. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

STRAŻAK”
Strażak to bohater bardzo wyjątkowy,
zawsze do pomocy innym gotowy.
Swoje życie co dzień ryzykuje,
na wielki szacunek on zasługuje.
Pożary, wypadki, ogromne wichury,
strażakom nie straszne ognia pazury.
Szanują ich dzieci, rodzice, dziadkowie,
nic złego się o nich nigdy nie powie.
Mundur, kask i ochronne buty,
oto strażaków pomocne atuty.
Łodzie, cysterny i inne machiny,
węże strażackie i długie drabiny.
To wszystko dla nich zwykła codzienność,
traktują swą pracę jak czystą przyjemność.

Paweł Maciejewski – 7 lat

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.