Rysunek, Malarstwo i Grafika

Zajęcia skierowane są do licealistów oraz starszych uczniów szkoły podstawowej. Program pracowni oparty jest na wieloletnim doświadczeniu w pracy z młodzieżą szkół plastycznych a także klas architektonicznych. Obejmuje on ogólnorozwojowe, warsztatowe zajęcia plastyczne. Zostały one poszerzone o elementy teorii sztuki ze szczególnym uwzględnieniem teorii barw i kompozycji. Pracujemy nad kształtowaniem umiejętności rysunku, malarstwa, grafiki projektowej, warsztatowej i użytkowej. Rozbudzamy wyobraźnię, kreatywność, wrażliwość artystyczną uczniów. Zwiedzamy wystawy profesjonalnych twórców. Spotykamy się ze studentami kierunków artystycznych, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat uczelni i pracy twórczej. Prezentujemy własne dokonania na zorganizowanych wystawach.
W ramach zajęć podejmujemy działania z zastosowaniem szerokiej gamy technik plastycznych. Realizujemy: rysunek i malarstwo z natury, szkice i studium postaci, portrety, malarstwo pejzażowe, grafiki warsztatowe, zadania projektowe, prace węglem rysunkowym oraz suchymi/tłustymi pastelami, malarstwo na jedwabiu, ćwiczenia rzeźbiarskie, zagadnienia egzaminacyjne do szkół artystycznych, prace konkursowe, itp. Działania nasze pozwalają rozbudzić i pogłębić pasje uczniów.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o indywidualny charakter wrażliwości plastycznej uczestników oraz zgodnie z ich predyspozycjami i planami na przyszłość. Pozwala to na wszechstronny rozwój wychowanków. Różnorodność i bogactwo zainteresowań, realizacji, stylów pracy, tematyki i form wyrazu nadaje niepowtarzalny charakter naszym cotygodniowym spotkaniom.
Zapraszamy, dołącz do nas.

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.