O pracowni...

Pracownia rysunku i malarstwa

W zajęciach mojej pracowni uczestniczy młodzież ze szkoły podstawowej i liceum. Uczestnicy podzieleni są na trzy grupy: dzieci, młodzież początkującą i młodzież zaawansowaną.

Grupa dziecięca poznaje podstawowe techniki z dziedziny rysunku, malarstwa i rzeźby. Zajęcia odbywają się na zasadzie zabawy w sztukę, oswajania dzieci z takimi pojęciami twórczości jak kompozycja, proporcje, kolor, linia.

Grupa początkująca poznaje podstawowe zagadnienia twórczości plastycznej, w szczególności elementy kompozycji, proporcji, linii, plamy - zarówno w grafice jak i w malarstwie.

Grupa zaawansowana rozwija umiejętności zdobyte w grupie początkującej, a ponadto cała młodzież w mojej pracowni poznaje wybrane zagadnienia z historii sztuki i sztuki współczesnej na projekcjach materiałów wideo oraz podczas wizyt w galeriach sztuki i muzeach.

Wprowadzam także elementy projektowania graficznego, liternictwa, działań multimedialnych, happeningu, performances. Z dziećmi i młodzieżą organizujemy w Galerii Młodych ekspozycje prac powstałych na zajęciach w pracowni.

Raz do roku w porze wakacji wyjeżdżamy na warsztaty artystyczne doskonaląc umiejętności tworzenia w warunkach plenerowych.

Prace uczestników zajęć biorą udział w konkursach plastycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, gdzie co roku odnoszą sukcesy w formie nagród i wyróżnień.

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.