Zadanie domowe

GRUPY DZIECIĘCE TEATRU 6

Jak można bawić się w teatr w domu…

Praca w grupie teatralnej pozwala na rozwijanie pamięci, koncentracji,  umiejętności współpracy  a przede wszystkim  wyobraźni. Wiem, że jesteście kreatywni i lubicie sami wymyślać  sceny do naszych spektakli dlatego mam dla Was pewną propozycję…..

Nie musicie się nudzić siedząc w domu. Możecie zaangażować do zabawy w teatr rodzeństwo lub rodziców. Każdy z was może  zostać ……….prawdziwym reżyserem teatralnym. Od waszego pomysłu zależy czy przygotujecie występ muzyczny, kabaret , bajkę lub ….przedstawienie oparte na scenariuszu napisanym przez WasJ . Scenariusz możecie oprzeć na historii którą znacie lub sami wymyślić zupełnie nową bajkę lub opowieść. Do pisania scenariusza przygotujcie sobie specjalny zeszyt, znajdźcie miejsce w którym  będziecie mogli się skupić i……….. puśćcie wodze wyobraźni. Dajcie sobie na to czas, scenariusz nie musi powstać w jeden dzień. Kiedy już go skończycie możecie przeczytać go rodzinie a potem wspólnie zastanowić się kto mógłby zagrać którą rolę. Potem zastanówcie się nad potrzebnymi rekwizytami i kostiumami. Reżyserując rodzeństwo lub rodziców pamiętajcie że tekst powinien być wymawiany w sposób zrozumiały i z emocjami. Myślę, że możecie mieć dużo zabawy przebierając lub reżyserując rodzicówJ Pamiętajcie, że dobry reżyser powinien słuchać swoich aktorów i uwzględniać ich zdanie i możliwości aktorskie. Życzę Wam udanej rodzinnej premiery teatralnejJ Zachęcam do wysłania mi zdjęcia z takiego przedstawieniaJ Pozdrawiam Was mocno i życzę kreatywnej zabawy.

Nie zapomnijcie o ćwiczeniach dykcyjnych i powtarzaniu tekstu naszego przedstawienia