Rok kulturalny 2022-2023

Teatr Szóstka rozpoczyna prace w nowym roku szkolnym aż w pięciu grupach, dzięki czemu osoby w każdym wieku znajdą tu dla siebie miejsce do rozwijania się. Najmłodsze grupa to dzieci w wieku 7-9 lat. Jest to grupa początkująca, w której skupimy się na ćwiczeniach wyobraźni, dykcji oraz umiejętności współpracy.
Grupa starsza (9-11 lat) skupia zarówno nowych jak i już doświadczonych młodych aktorów (są tu osoby uczęszczające na zajęcia nawet 4 lata). Po zintegrowaniu grupy skupimy się na pracy nad spektaklem.
Kolejna grupa to młodzież w wieku 11-14 lat. Niektórzy z nich uczęszczają na te zajęcia już od 8 lat :). Grupa jest ambitna i obecnie szukamy scenariusza odpowiadającego jej oczekiwaniom.
Grupa zaawansowana 1 (14-16 lat) to mieszanka niezwykle sympatycznych osób, które z ogromnym uśmiechem przyjmują nowych członków. Uczestnicy są zaangażowani, chcą się rozwijać teatralnie i poszukują nowych wyzwań na scenie.
Najstarsza grupa (18-25 lat ...a może i więcej :)) to osoby, które bardzo czynnie uczestniczą w tworzeniu spektaklu,  wprowadzają swoje pomysły, nie boją się wysiłku i eksperymentów scenicznych.
Podsumowując: jako instruktorka tych grup-mam szczęście, że trafiłam właśnie na nich. Z niektórymi osobami pracuję już 8 lat i obserwuję jak z dzieci zmieniają się w młodzież. Towarzyszę im, a oni towarzyszą mi w moich działaniach. Jest to ciekawa wymiana. Życzę wszystkim moim grupom i sobie ciekawego i kreatywnego roku wspólnej pracy.
Ewa Gajewska-Jasińska

Premiera spektaklu " Blee"

30 marca odbyła się premiera grupy młodzieżowej Teatru Szóstka. Zagraliśmy spektakl pt. " Blee". Autorką tekstu jest Malina Prześluga ,scenografię i kostiumy przygotowała Martyna Dworakowska. To było niezwykłe doświadczenie-po 2 latach móc spotkać się na żywo z widownią. Wspaniale było zobaczyć rodziców uczestników,poczuć atmosferę premiery. Młodzi aktorzy spisali się świetnie. Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne premiery.

Instruktor Teatru 6

Ewa Gajewska-Jasińska

Aktualnosci

Teatr Szóstka pracuje obecnie nad czterema spektaklami. Wkrótce odbędzie się premiera grupy młodzieżowej. Przygotowaliśmy spektakl o tym jak ważna jest wiara w siebie, bycie sobą, odnajdywanie swoich talentów.

Grupa dziecięca pracuje nad magicznym spektaklem o czarownicach.

Grupa starsza przygotowuje premierę o tym, że warto mieć czas dla siebie nawzajem.

Najstarsza grupa pracuje nad spektaklem na podstawie książki "Alicja w Krainie Czarów". Spektakl zapowiada się interesująco - widzowie będą mogli zobaczyć aktorów także w roli żywej scenografii.

Serdecznie zapraszamy na nasze premiery.

Poniżej można obejrzeć zdjęcia z prób różnych grup Teatru Szóstka.

Zabawa z dźwiękami

A gdyby tak przenieść się w świat wyobraźni za pomocą dźwięków? Grupa zaawansowana oraz młodzieżowa Teatru Szóstka wykonały ćwiczenia polegające na odtworzeniu danego tematu jedynie za pomocą wydawanych przez siebie dźwięków. Dodatkowym utrudnieniem było to że można było używać wyłącznie dźwięków wydawanych własnym głosem. Zabawa głosem pozwala na lepsze poznanie swoich możliwości głosowych,  uruchomienie wyobraźni i kreatywności. Zapraszamy do zamknięcia oczu i przeniesienia się w świat stworzony przez aktorów Teatru Szóstka.

Dzień_w_dżungli.m4a

Podróż do dżungli.m4a