NASZE WYRÓŻNIENIE :)

Miłosz Mancewicz z grupy zaawansowanej zdobył wyróżnienie w konkursie "Wolność kocham i rozumiem". GRATULUJĘ:)

W konkursie udział wzięli także Gabrysia i Maks z grupy zaawansowanej.

eg

WDZIĘCZNOŚĆ

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego, wraz z uczestnikami grup Teatru Szóstka przeprowadziliśmy kilka rozmów na temat tego co daje nam udział w zajęciach, bycie w grupie, kontakt z poszczególnymi uczestnikami oraz prowadzącą zajęcia :) Rozmawialiśmy o tym jak widzimy siebie nawzajem, jak zmieniliśmy się w czasie wspólnej pracy. Zarówno
ja jak i uczestnicy mieliśmy okazję dowiedzieć się co wnosimy w życie innych osób, jak nas postrzegają. Myślę, że były to ważne informacje zwrotne. Usłyszałam o tym jak młodzież buduje poczucie własnej wartości, kreatywność i myślenie abstrakcyjne. To były ważne i wzruszające słowa, za które jestem wdzięczna, i które budują mnie jako instruktora.

Nowy rok szkolny zaczęłam od zapytania rodziców moich uczestników o to, co ich zdaniem daje ich dzieciom udział
w zajęciach teatralnych . Oto kilka z odpowiedzi (przytaczam bezpośrednie wypowiedzi):

  • „Wielka poprawa w kontaktach międzyludzkich, pozbycie się wszelkich nieśmiałych zachowań. Wiele nauczyła się o wszelkich zachowaniach, jest otwarta na innych.”
  • „Wystąpienia publiczne bez tremy.”
  • „Pewność siebie, nowi przyjaciele, dykcja, miło spędzony czas.”
  • „Udział w zajęciach teatralnych pozwolił córce uwierzyć w siebie, odważnie występować publicznie. Głośne czytanie i recytacja są w szkole powodem do dumy - z łatwością interpretuje dowolne teksty. O kontaktach towarzyskich nie wspominając :)”                               
  • „Zajęcia teatralne mojej córce dały wiele dobrego. Wymienię tylko niektóre: otwartość na drugiego człowieka, pewność siebie, nowe znajomości, nauka pracy w grupie.”                                
  • „Syn jest bardzo zadowolony z zajęć . Rozwinęła się jego kreatywność i pomysłowość. W znacznym zakresie rozwinęła się jego pamięć.”
  • „Co dają zajęcia teatralne: pewność siebie, pewność w wystąpieniach przed grupą, umiejętność pracy
    w grupie, obycie ze sceną , odwaga, słuchanie potrzeb innych.”
  • „Zajęcia w pracowni teatralnej dla mojego dziecka to czas pełen radości, otwartości, śmiechu i energii. Zawsze po zajęciach jest „naładowana” pozytywnie, tryska energią i ogólnie jestem na tak!”

Ja też jestem na „tak” :)                                                                                                                                                                   

Pozdrawiam                                                                                                                                                                                                      

Ewa Gajewska-Jasińska

OD 7 DO 20 ROKU ŻYCIA….

Wspomnienia związane z działaniami w teatrze amatorskim są jednymi z moich ulubionych. Poznawanie nowych osób, tworzenie przyjaźni (niektóre z nich trwają do dziś), wspólne snucie marzeń o przyszłości, praca nad spektaklami, pierwsze występy, kontakt z publicznością. Z teatrem miałam kontakt od 5 roku życia, a teraz sama prowadzę grupy których uczestnicy mają od 7 do 20 lat . Zdarza się, że ktoś odchodzi w klasie maturalnej, by wrócić kiedy jest już na studiach. Mogę obserwować jak rozwijają się uczestnicy, którzy przychodzą na zajęcia od kilku lat. Widzę jak rozwinęła się im wyobraźnia, jak zmieniło się ich myślenie, świadomość ciała i wymowy, jak nabrali pewności siebie, obserwuję nawiązujące się przyjaźnie. To jest dla mnie prawdziwe osiągnięcie.

Instruktor MDK - Ewa Gajewska-Jasińska

 

Osiągnięcia

W 1995 roku w eliminacjach miejskich Forum Teatrów Dziecięcych "Pchła Szachrajka" w wykonaniu "Szóstki" zajmuje drugie miejsce, zaś w eliminacjach wojewódzkich zdobywa wyróżnienie. Kolejne przedstawienie "Warzywa" według Jana Brzechwy w 1996 r. przynosi III nagrodę w Forum Teatrów Szkolnych. Program "Była Kiedyś Planeta Ziemia", prezentowany w eliminacjach wojewódzkich Forum Teatrów Szkolnych 1997, otrzymał tytuł laureata i prezentował Województwo Podlaskie na eliminacjach ogólnopolskich w Poznaniu.

Uznanie jurorów, jakie wzbudza przedstawienie "Pali Się", doprowadza zespół do Poznania na Ogólnopolskie Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej 2000. Wychowankowie pani Haliny, ku radości Młodzieżowego Domu Kultury, wracają do Białegostoku ze Złotą Maską. Ostatnie lata obfitują w nowe programy: Zakochani, Walentynki, Kolędowanie, Chodzenie z Gwiazdą, Kokoszka Smakoszka i Śnieżnobiały Uśmiech , zrealizowany w ramach współpracy z Centrum Profilaktyki Zdrowia w Białymstoku. Na Płockim XIV Kramiku Teatrzyków Dzieciecych i Młodzieżowych "Heca 2003", zdobywa dwie nagrody: III - decyzją jury profesjonalnego oraz - chyba najcenniejszą - I nagrodę od jury młodzieżowego za spektakl "Humor z Lektur Szkolnych". Maj 2003 - przedstawienie "Królewna Śnieżka i Krasnoludki" opracowane wspólnie z zespołem tanecznym instruktor Elżbiety Olżańskiej, dowodzi, że również taniec dodaje blasku działaniom teatralnym dzieci.

Premiera spektaklu "Blisko Konopielki" odbyła się 06.11.2003 r. Oprócz teatru "Szóstka" w programie wzięły udział następujące zespoły: "Teatr Nieznany", grupy taneczne instruktorek Elżbiety Olżańskiej i Karoliny Garbacik, chór pod kierunkiem Barbary Kornackiej i grupa wokalna Romualda Ożlańskiego. W roku 2004 program "Blisko Konopielki" był częścią artystyczną podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, który odbył się we wrześniu 2004 roku w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. W październiku 2004 r. program był prezentowany na Litwie.

Na Litwę powróciliśmy w październiku 2006 roku. Program "Blisko Konopielki" wystawiany był w mieście Ignalina podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Bildućiai". Oprócz nas, w festiwalu uczestniczyły teatry z Łotwy, Białorusi i Litwy.

Teatr "Szóstka" z przedstawieniem "Blisko Konopielki", tym razem bez pomocy innych zespołów, w 2005 roku w MDK, otrzymał główną nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej podczas XVI Kramiku Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych.

Należy też wspomnieć o tym, że instruktor Halina Jędrzejczak-Pugliesi, w konkursie "Bliżej Teatru", otrzymała główna nagrodę w kategorii Instruktor Roku 1998.

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.