Rok kulturalny 2022-2023

Teatr Szóstka rozpoczyna prace w nowym roku szkolnym aż w pięciu grupach, dzięki czemu osoby w każdym wieku znajdą tu dla siebie miejsce do rozwijania się. Najmłodsze grupa to dzieci w wieku 7-9 lat. Jest to grupa początkująca, w której skupimy się na ćwiczeniach wyobraźni, dykcji oraz umiejętności współpracy.
Grupa starsza (9-11 lat) skupia zarówno nowych jak i już doświadczonych młodych aktorów (są tu osoby uczęszczające na zajęcia nawet 4 lata). Po zintegrowaniu grupy skupimy się na pracy nad spektaklem.
Kolejna grupa to młodzież w wieku 11-14 lat. Niektórzy z nich uczęszczają na te zajęcia już od 8 lat :). Grupa jest ambitna i obecnie szukamy scenariusza odpowiadającego jej oczekiwaniom.
Grupa zaawansowana 1 (14-16 lat) to mieszanka niezwykle sympatycznych osób, które z ogromnym uśmiechem przyjmują nowych członków. Uczestnicy są zaangażowani, chcą się rozwijać teatralnie i poszukują nowych wyzwań na scenie.
Najstarsza grupa (18-25 lat ...a może i więcej :)) to osoby, które bardzo czynnie uczestniczą w tworzeniu spektaklu,  wprowadzają swoje pomysły, nie boją się wysiłku i eksperymentów scenicznych.
Podsumowując: jako instruktorka tych grup-mam szczęście, że trafiłam właśnie na nich. Z niektórymi osobami pracuję już 8 lat i obserwuję jak z dzieci zmieniają się w młodzież. Towarzyszę im, a oni towarzyszą mi w moich działaniach. Jest to ciekawa wymiana. Życzę wszystkim moim grupom i sobie ciekawego i kreatywnego roku wspólnej pracy.
Ewa Gajewska-Jasińska