WYSTAWA EKOLOGICZNA

Afisz Od Nowa i Kolory Rzeki Białej

„OdNowa”

Wystawa Ekologiczna „OdNowa” prezentuje sylwetki odzieży, które można było zobaczyć na modelkach podczas Pokazu Mody Ekologicznej Młodych Projektantów Pracowni Kroju i szycia MDK dn. 9 czerwca 2021r.  https://youtu.be/Lro1Q-Awn7w

Główne cele wystawy to: zwrócenie uwagi na konieczność prowadzenia działań na rzecz ochrony środowiska, popularyzowanie trendów ekologicznych oraz wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu.

Jak twierdzą projektantki chcemy przeciwdziałać nieświadomemu robieniu zakupów. Popieramy zwolenników tego ruchu, którzy sprzeciwiają się masowej produkcji odzieży i zachęcają innych do szukania własnego stylu, niesztampowych połączeń materiałów i elementów odzieży, oryginalności i odwagi w ubieraniu się. Propagujemy innowacyjne, odpowiedzialne podejście do mody, które łączy myślenie o ekologii z wysokimi standardami.

Na wystawie zobaczymy 3 kolekcje odzieży zaprojektowane i wykonane przez uczestniczki zajęć pracowni kroju i szycia( grupa zaawansowana) ZPO nr 2 w Białymstoku: „ Endless denim” Marty Gierejko, „ Alla Vita” Julii Konopko i Małgorzaty Kuczyńskiej oraz „Le Lien” Inki Kotuk, a także efekty pracy uczestników pracowni fotograficznej tej placówki z sesji zdjęciowej prowadzonej przez instruktora Andrzeja Górskiego.

„KOLORY RZEKI BIAŁEJ”

Prace powstały podczas trzech sesji zdjęciowych. Fotografie wykonane na terenie dworca Białystok Fabryczny, stanowiły kontynuację czerwcowego pokazu mody. Rozpoczął on stałą współpracę uczestników zajęć pracowni kroju i szycia oraz fotografii. W roku szkolnym młodzież z obu pracowni pracuje nad przedsięwzięciem: „Modna rzeka Biała”. Celem projektu jest zaangażowanie Białostoczan w działania mające na celu przywrócenie znaczenia rzeki Białej dla przestrzeni i mikroklimatu naszego miasta. Jesienne sesje zostały zrealizowane nad rzeką Białą i jej dopływach. Autorami zdjęć są: Gabriela Borkowska, Gabriela Grodzka, Michał Mociak, Maja Mogilewska, Hanna Sokołowska, Olga Sokół, Jagienka Zapadka, Julia Zembowska, Alicja Żegarska.

Pomysłodawcą projektu: „Modna rzeka Biała” i opiekunem artystycznym jego strony fotograficznej jest Andrzej Górski.