WYSTAWA, WYSTAWA, WYSTAWA….

Wiosna to czas prezentacji i wystaw prac uczestników zajęć.

Nasza pracownia wzięła udział w trzech wystawach:

1. WYSTAWA EKOLOGICZNA pt. „OdNowa” i „Kolory Rzeki Białej” w Filii Nr 9 Książnicy Podlaskiej ul. Gajowa 73 Białystok

Na przełomie kwietnia i maja 2022r. miała miejsce Wystawa ekologiczna pt. „OdNowa” i „Kolory Rzeki Białej” w Filii Nr 9 Książnicy Podlaskiej ul. Gajowa 73 w Białymstoku.

„OdNowa”

Wystawa Ekologiczna „OdNowa” to prezentacja sylwetek odzieży, które można było zobaczyć na modelkach podczas Pokazu Mody Ekologicznej Młodych Projektantów Pracowni Kroju i szycia MDK dn. 9 czerwca 2021r.  https://youtu.be/Lro1Q-Awn7w

Główne cele wystawy to: zwrócenie uwagi na konieczność prowadzenia działań na rzecz ochrony środowiska, popularyzowanie trendów ekologicznych oraz wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu.

Na wystawie można było zobaczyć 3 kolekcje odzieży zaprojektowane i wykonane przez uczestniczki zajęć pracowni kroju i szycia( grupa zaawansowana) ZPO nr 2 w Białymstoku: „ Endless denim” Marty Gierejko, „ Alla Vita” Julii Konopko i Małgorzaty Kuczyńskiej oraz „Le Lien” Inki Kotuk, a także efekty pracy uczestników pracowni fotograficznej tej placówki z sesji zdjęciowej prowadzonej przez instruktora Andrzeja Górskiego.

„KOLORY RZEKI BIAŁEJ”

Prace(zdjęcia), które powstały podczas trzech sesji zdjęciowych. Fotografie wykonane na terenie dworca Białystok Fabryczny, stanowiły kontynuację powyższego- czerwcowego pokazu mody i rozpoczęły on stałą współpracę uczestników zajęć pracowni kroju i szycia oraz fotografii. W roku szkolnym młodzież z obu pracowni pracowała nad przedsięwzięciem: „Modna rzeka Biała”. Celem projektu było zaangażowanie Białostoczan w działania mające na celu przywrócenie znaczenia rzeki Białej dla przestrzeni i mikroklimatu naszego miasta. Jesienne sesje zostały zrealizowane nad rzeką Białą i jej dopływach. Autorami zdjęć są: Gabriela Borkowska, Gabriela Grodzka, Michał Mociak, Maja Mogilewska, Hanna Sokołowska, Olga Sokół, Jagienka Zapadka, Julia Zembowska, Alicja Żegarska.

Pomysłodawcą projektu: „Modna rzeka Biała” i opiekunem artystycznym jego strony fotograficznej był Andrzej Górski.

Finisaż wystawy odbył się dn. 10 maja 2022r. na terenie Filii Nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku ul. Gajowa 73. W Finisażu wzięli udział czytelnicy biblioteki, autorzy kolekcji odzieży jak również fotografii.

1. WYSTAWA w ramach Wiosny Artystycznej pt. „Feeria barw” w Galerii Młodych MDK

W Galerii Młodych w ramach Wiosny Artystycznej swoje prace zaprezentowały uczestniczki zajęć pracowni kroju i szycia o różnym poziomie zaawansowania.

Grupa zaawansowana wykonała i ozdobiła kapelusze, w tym jeden rozmiarów XXXXXL, grupa średniozaawansowana pokazała różne suknie i gorset. Najmłodsze grupy zaprezentowały wykonane lalki TILDY.

Wernisaż wystawy miał miejsce 26 maja 2022r., a zgromadzone eksponaty można było oglądać i podziwiać  do rozpoczęcia wakacji.

1. WYSTAWA EKOLOGICZNA pt. „OdNowa”i „Kolory Rzeki Białej” – hol ul. Żabia 5

Tym razem  Wystawę ekologiczną pt. „OdNowa”i „Kolory Rzeki Białej” zainstalowaliśmy na holach budynku Filii MDK  ul. Żabia 5.

„OdNowa”

„KOLORY RZEKI BIAŁEJ”

Prace(zdjęcia), które powstały podczas trzech sesji zdjęciowych. Fotografie wykonane na terenie dworca Białystok Fabryczny, stanowiły kontynuację powyższego- czerwcowego pokazu mody i rozpoczęły on stałą współpracę uczestników zajęć pracowni kroju i szycia oraz fotografii. Autorami zdjęć byli: Gabriela Borkowska, Gabriela Grodzka, Michał Mociak, Maja Mogilewska, Hanna Sokołowska, Olga Sokół, Jagienka Zapadka, Julia Zembowska, Alicja Żegarskaz z pracowni fotograficznej p. Andrzeja Górskiego.

Wernisaż wystawy odbył się dn. 31 maja 2022r. w budynku MDK ul. Żabia 5, a zgromadzone eksponaty (poszczególne sylwetki) oraz fotografie można było obejrzeć do końca roku szkolnego 2021/22.