NA ROBOCZO

6 marca 2018 r. odbył się wernisaż wystawy prac z pracowni rysunku i malarstwa MDK. Pokazaliśmy na niej tematy opracowywane przez młodzież w semestrze zimowym. Tym razem nie było na wystawie tematu wiodącego, wszystkie obrazy i rysunki były jednakowo ważne. Zaaranżowaliśmy Galerię Młodych w klimacie naszej pracowni, ze sztalugami, warsztatem malarskim, ustawionymi w kompozycje martwych natur, rekwizytami, którymi posługujemy się na co dzień przy pracy. Wyeksponowane zostały rysunki i obrazy studyjne oraz szkice w kilku technikach graficznych.

Dodatkową wartością wystawy, poza estetyczną,jest jej walor dydaktyczny i marketingowy. Odwiedzający MDK rodzice i młodzież mają rzadką okazję zapoznać się z codzienną pracą warsztatową artysty plastyka. Nie wykluczone jest także, że w przyszłym roku po raz pierwszy zapiszą swoje pociechy na zajęcia plastyczne w naszych pracowniach.