Witamy - 2021

Najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne przesyłają uczestnicy Pracowni MDK Fotografia na Ciepłej (prowadzący zajęcia Jerzy Lech).

Zapraszamy miłośników fotografii na zajęcia w piątki, godz. 17.30 oraz w soboty, godz. 9.00, ul. Ciepła 32, sala 01.

Fotografia na Ciepłej

Działamy od 1.09.2020. Spotykamy się w piątki i soboty. Są wśród nas początkujący i zaawansowani. Piątki to studiowanie podstaw, soboty spędzamy w plenerze lub w studio. Na zdjęciach kilka migawek z pleneru ulicznego, fotografowania architektury, ptaki w Parku Branickich, nagroda dla Mateusza Koc w konkursie fotograficznym „Architektoniczne Perły Przeszłości”. 26.09.2020 gościliśmy w MDK wybitnego fotoreportera młodego pokolenia Michała Dyjuka, 4-krotnego laureata Grand Press Photo.

Zapraszamy na zajęcia fotograficzne do pracowni Fotografia na Ciepłej:

piątki od 17:30 – początkujący,

soboty od 9:00 – zaawansowani.

Spotkanie z Januszem Kułakowskim w Pracowni 'Fotografia na Ciepłej' MDK

14 grudnia naszą naszą pracownię odwiedził pan Janusz Kułakowski - artysta fotograf, znakomity instruktor fotografii, człowiek związany życiem i sercem z fotografią. Prawdziwym skarbem są ludzie pokroju Janusza Kułakowskiego. Należy on do tych, których obecność i słowo są inspirujące dla słuchaczy. Sztuką jest tak mówić o życiu i fotografii, jak to potrafi pan Janusz Kułakowski. Niebawem znów spotkamy się z panem Januszem by po prostu pooglądać zdjęcia i o nich porozmawiać.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego roku 2020, od całej Pracowni "Fotografia na Ciepłej" wszelkiej pomyślności dla naszego znakomitego gościa i przyjaciela Janusza Kułakowskiego oraz wszystkich miłośników fotografii zarówno tych fotografujących, jak też tych co lubią być fotografowanymi lub tylko kochają oglądać zdjęcia.

Wystawa "Mandala" i "Twarze" Andrzeja Strumiłly

Wystawę "Mandala" i "Twarze" Andrzeja Strumiłly można oglądać w białostockim Ratuszu do 1 marca. Uczestnicy zajęć Pracowni MDK "Fotografia na Ciepłej" (instruktor Jerzy Lech) uczestniczyli w wernisażu.

Zapraszamy do zobaczenia świetnej refleksyjnej wystawy nawiązującej do najbardziej pierwotnej praprzyczyny istnienia z której człowiek czerpie siłę swej godności.

"Fotografia na Ciepłej"

"Fotografia na Ciepłej", to nazwa naszej nowej pracowni Młodzieżowego Domu Kultury. Mieści się w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Ciepłej 32 w sali 01(na dole). Mamy piękną sale i studio, gdzie można skupić się na poznawaniu czym jest światło i cień w fotografii.

Nasze pierwsze zwierzęce inspiracje

Galeria prezentuje 'bagstage' z serii zajęć poświęconych portretom naszych ulubieńców.

Świnka morska, kot i psy. Każde z tych zwierząt to zupełnie inna natura i różny sposób fotografowania. Eksperymentujemy z punktem widzenia od dołu przez szybę. Kot jest wielkim indywidualistą. Psiaki kochają być fotografowane. Mała świnka morska ma cieplutko na stole bezcieniowym podgrzewanym lampą fotograficzną.Prawda, że urocza perspektywa?

Zapraszamy, wpadajcie do nas na zajęcia fotograficzne w piątki od godziny 17.30 - grupa początkująca lub w soboty od godziny 9.00 rano - grupa bardziej zaawansowana!

Solariografia

Co mają wspólnego z fotografią puszki po kawie, wiertarka, i pozostałe drobiazgi leżące na stole?

To prosta droga do solariografii, czyli unikalnej metody uzyskiwania fotografii z metalicznego srebra "wypalonego" światłem, co najmniej po pół roku naświetlania. Zdjęcie jest gotowe bez żadnej obróbki chemicznej. Za pół roku pokażemy co wyszło. Oby tylko puszki nie zginęły...

Pierwsze kroki w studio

Uczymy się patrzeć na światło i czytać je z twarzy. Podstawy oświetlenia klasycznego, znane z dawnych wieków i wciąż aktualne.W myśl hasła głoszonego przez  Pablo Picassa: Naucz się zasad jak profesjonalista, by móc je potem łamać jak artysta.

Zapraszamy na zajęcia do pracowni "Fotografia na Ciepłej" w piątki od godziny 17:30  (grupa początkująca) oraz soboty od godziny 9:00 (grupa bardziej zaawansowana). Zajęcia prowadzi Jerzy Lech

Plener. Mglisty jesienny poranek

Ciężko wstać, gdy w perspektywie czeka chłód i wilgoć późnej jesieni. Nostalgiczne nastroje spotęgowane mgłą, szarością barw, perspektywą powietrzną. Jak to pokazać wykorzystując język fotografii? Próbujemy...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Białystok

Moment kluczowy, portret, fotoreportaż, to wyzwania dla miłośników fotografii kochających koty. Trudno je skłonić do bycia fotografowanymi w studio, za to na wystawie bardzo proszę.

Plener jesienny w Augustowie

Ostatnie chwile ciepłej i kolorowej jesieni spędzamy w Augustowie. Odkrywamy czym jest modelowanie światła naturalnego za pomocą blend i dyfuzorów we wspaniałym otoczeniu kolorowych liści i jezior.

Spacer fotograficzny

Miło wyjść ze studia, gdy nie pada. Fotografia otacza nas zewsząd. Odkryjemy to dopiero po przyłożeniu oka do wizjera aparatu. Potem zaczyna się dialog i odkrywanie czym jest otaczający nas świat i ludzie. Zapraszamy na nasze zajęcia w soboty od godziny 9.00 w pracowni MDK przy Zwierzynieckiej (od czoła budynku IV LO).

Malowanie światłem - Ferie w MDK

Przerwa semestralna i pierwsze spotkanie z fotografią malowaną światłem. Zapraszam młodzież na zajęcia fotograficzne do Pracowni Fotografii MDK w soboty od godziny 9.00  w IV LO przy Zwierzynieckiej.

Próba Orkiestry Salonowej

Spotkał nas ogromny zaszczyt, zaproszenie na próbę Orkiestry Salonowej. To są bardzo trudne zdjęcia, przy których można się bardzo dużo nauczyć. Zapraszamy na zajęcia - chodźcie z nami szlifować swoje umiejętności fotografowania!

Praca z modelką

Pracujemy z modelką od sobotniego poranka. Wielka frajda, wpadnijcie do nas, 'pofotografujmy' razem. Nie martwcie się, że czegoś nie wiecie. Na zajęciach poznacie odpowiedzi na wiele pytań i poczujecie, że fotografowanie to wielka przyjemność.

Zapraszamy w soboty od godziny 9:00 do pracowni fotografii MDK przy ul. Zwierzynieckiej w IV LO.

Malowanie choinek

Jak ze światła zrobić choinkę i czy przypadkiem nie wyjdzie burza?

Świąt Bożego Narodzenia i wspaniałych zdjęć własnych choinek. Szczęśliwego nadchodzącego Nowego Roku 2019 dla wszystkich miłośników fotografii i nie tylko.

Migawki z sesji portretowej

Które tło podoba Wam się najbardziej?

Przyjdźcie na nasze sobotnie zajęcia fotograficzne, popracujemy nad tym razem. Sobota od godziny 9:00 w pracowni fotografii MDK w IV LO przy ul. Zwierzynieckiej.

Zajęcia dla początkujących

Gimnastyka? Nie, to początkujący poznają arkana posługiwania się aparatem fotograficznym. To nie musi być sztywne i smutne. Dołączcie do nas, fotografujmy razem.

Smolniki 2018

Trzy urocze dni wypełnione fotografią w Smolnikach. Wiecie, gdzie to jest?

Daleko za Suwałkami na północ, gdzie zimą można dolecieć najwyżej helikopterem. Żartowałem, ale naprawdę trudno tam dojechać. Jeśli jednak to się uda, to wrażenia gwarantowane. Las, jeziorka, wzgórza morenowe, polodowcowe. Kręcono tam zdjęcia do filmu Andrzeja Wajdy pt: Pan Tadeusz.

Myśmy oddawali się pasji fotografowania. Krajobrazy, portrety, makrofotografia, zdarzenia, spacery o poranku, zdjęcia wieczorne i nocne. Mieliśmy fantastyczną gościnę u cudownego Księdza Proboszcza Jacka Chałko, niezwykle życzliwego i otwartego. Pogoda dopisywała z dnia na dzień coraz lepiej. Nie chciało się wracać...

Miło wiedzieć, że zawsze możemy tam wrócić.

Otwarcie wystawy prac uczestników zajęć MDK&LOPB

24.04.2018 roku, na Politechnice Białostockiej miało miejsce otwarcie wystawy prac uczestników zajęć fotograficznych Pracowni Fotografii Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku współpracującj z Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej. Autorami prac są licealiści: Julia Koleśnik, Oliwia Lipska, Maciej Niszczota, Dawid Pieciul, Kacper Sokół, Magda Wieremiejuk, oraz student I roku Politechniki Białostockiej - Piotr Awramiuk.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy i na zajęcia fotograficzne odbywające się w piątki od godziny 14.00 i soboty od godziny 10.00 w pracowni MDK przy ul. Zwierzynieckiej 9A (budynek IV LO – wejście od czoła budynku).

Ciemnia i fantastyczne zajęcia

W ciemni analogowej nie ma nic cyfrowego. Wywołana błona - negatyw, potem prawdziwy powiększalnik i papierowa odbitka wywołana w kuwetach. Zapraszam wszystkich chętnych na zajęcia w ciemni analogowej. Nazywam się Jerzy Lech i mam zaszczyt prowadzić te zajęcia. Zajęcia odbywają się w kultowej ciemni istniejącej od co najmniej początku lat 80-tych ubiegłego wieku. Twórcą tej ciemni i „ojcem” ówczesnych wielkich sukcesów miłośników fotografii z Białegostoku był Janusz Kułakowski prawdziwy człowiek - legenda. Dziś współcześnie zajęcia dla młodzieży ze wszystkich szkół średnich w Białymstoku odbywają się w piątki od godziny 14.00 i soboty od godziny 1.000 w Pracowni Fotografii Młodzieżowego Domu Kultury przy Zwierzynieckiej 9a w budynku IV LO. Zapraszam miłośników fotografii. Oczywiście zajmujemy się też, a nawet przede wszystkim fotografią cyfrową. Poznanie analogu w erze fotografii cyfrowej jest niesamowicie ciekawym doświadczeniem, które wszystkim bardzo serdecznie polecam.

Niecodzienny plener

Plener autobusowy, czyli jak widać Białystok w nocy z jadącego autobusu miejskiego. Zapraszamy na zajęcia fotograficzne do pracowni fotografii prowadzonej przez Jerzego Lecha w piątki od godziny 14.00 i soboty od 10.00 w IV LO przy ulicy Zwierzynieckiej 9A

Nowinki z pracowni fotografii

Podejmujemy różne wyzwania. Zdjęcia ultraszybkie z latającymi kartkami albo padającymi kroplami wody i sesja zdjęciowa dla ultra miłego psa pudla. Zapraszam wszystkich chętnych do zgłębiania czym jest fotografia na nasze wspólne spotkania z fotografią w piątki od godziny 14 i soboty od godziny 10 w pracowni przy IV LO przy ul. Zwierzynieckiej 9A.

Taniec światła

Taniec namalowany światłem okiem Oli Półtorzyckiej. W sesji uczestniczyło 7 fotografów, fotografowali to samo, ale każdy zupełnie inaczej. To jest magia fotografii w czystym wydaniu.

Pierwsze zajęcia i od razu Lumio Bialistoko

Najpierw zajęcia w studio, oswajanie aparatów fotograficznych, światła, a potem Lumio Bialistoko, czyli skok na głęboką wodę, pełen eksperymentów fotograficznych z grupą miłośników fotografii.

W ramach zajęć odkrywanie czym jest światło i ruch w fotografii, jak wyrazić ekspresję iluminacji świetlnych wykorzystując język fotografii.

Plener w Augustowie 14 -15.10. 2017

Dwa dni spędzone w Augustowie. Teoretycznie powinna być piękna jesień pełna łagodnego ciepła i kolorów (tak było przez ostatnie trzy lata z rzędu). Był głównie deszcz, zajęcia w studio, portrety przy oknie, a następnego dnia spacer po lesie w przerwie pomiędzy jednym, a drugim deszczem.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.