Ozdobne pudełko

Temat: Nowe życie pudełka po butach.

Udekoruj dowolnie pudełko po butach i nadaj mu nowe życie.

IMG 20200520 152107 IMG 20200520 152436

Fot. propozycja udekorowania pudełka po butach.

IMG 20200520 152159 IMG 20200520 152637

Fot. sugerowane materiały potrzebne do ozdobienia pudełka.

Potrzebne materiały:

- pudełko po butach,

- farby akrylowe np. do ścian,

- pędzle,

- pojemnik / paleta do rozmieszania farb,

- materiały ozdobne: bawełniany materiał, nalepki, wstążki, przyklejane koraliki itp.,

- nożyczki,

- klej np. Wikol, szkolny w sztyfcie lub do tapicerek,

Jeśli macie ochotę zamienić pudełko po butach w miejsce do przechowywania ładowarek, zobaczcie koniecznie to: https://tiny.pl/77l56

Zapraszam do przesyłania powstałych prac oraz Was podczas procesu twórczego na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Messenger grupy Sztuka użytkowa MDK.

IMG 20200520 160839

Zapachowa świeca domowej roboty

Temat: Własnoręcznie wykonana zapachowa świeca z naturalnymi dodatkami.

Zbliża się Dzień Matki, może to dobry pomysł na prezent w postaci świeczki?

Fot. Potrzebne materiały do wykonania zapachowej świeczki.

Do zrobienia świecy potrzebne będzie:

-  resztki świec lub zwykłe świeczki, które ci się nie podobają  (najzdrowszy jest wosk pszczeli, lub świeca sojowa),

- knot lub gruby bawełniany sznurek (np. sznurek wędliniarski),

- patyczek,

- naturalne dodatki zapachowe,

- słoik lub inne naczynie szklane, do którego wlejemy wosk,

- garnuszek,

- tarka.

Do wosku możecie dodać elementy dekoracyjne jak i zapachowe:

- olejek zapachowy,

- suszone kwiaty np. lawendy,

- świeży rozmaryn w gałązce,

- ziarna kawy,

- przyprawy np. liść laurowy, goździki, cynamon, anyż, świeżo starty imbir, wanilię,

- skórkę od cytryny, limonki, pomarańczy,

- gorzką czekoladę (połamać na kawałki i rozpuścić w wosku),

- muszelki,

- brokat,

- starte kredki woskowe (spowodują zabarwienie wosku).

Fot. Instruktażowe.

Sposób przygotowania:

*Świeczkę proszę wykonywać w obecności i pod opieką dorosłego.

Zaplanuj sobie wcześniej zapach i dekorację świecy. Przygotuj wszystkie potrzebne składniki i narzędzia do wykonania świeczki.

Włóż dekorację i elementy zapachowe do szklanego naczynia a następnie zawiąż na patyczku bawełniany sznurek i przytnij odpowiednio do długości naczynia. Rozpuść w garnku kawałki świec a następnie wlej do naczynia z dekoracją. Umieść wcześniej przygotowany knot. Teraz możesz pododawać jeszcze dekoracji jeśli uznasz to za potrzebne.

Film instruktażowy:  https://www.youtube.com/watch?v=Z68csJzOTw0

Uwagi

Jeśli chcecie żeby świeczka mocno pachniała musicie dać sporo dodatków zapachowych np. olejku.

Wkładając susz starajcie się umieszczać je przy ściankach naczynia (gdy będą w środku po wystygnięciu wosku nie będą widoczne).

Naczynie świecy, możesz ozdobić, przewiązując np. sznurkiem lub wstążką.

Powodzenia

Zabawa ze zdjęciem

Temat: Obróbka graficzna zdjęcia wykonanego telefonem komórkowym za pomocą narzędzi w nim zawartych.

Wykonaj zdjęcie, a następnie dokonaj obróbki  graficznej za pomocą narzędzi dostępnych w telefonie np. filtry, kadrowanie, upiększenie, dostosowanie jasności, ostrości, kontrastu i nasycenia.

IMG 20200430 113053

Fot. Oryginalne zdjęcie.

IMG 20200430 150336 IMG 20200430 145822 IMG 20200430 143210

Fot. Zdjęcia po obróbce graficznej w telefonie.

Proszę o przesłania zdjęcia w oryginale oraz po obróbce graficznej na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Messenger grupy Sztuka użytkowa MDK.

Porcelanowe serce

Temat: Tworzenie serduszka w podziękowaniu personelowi medycznemu, który naraża swoje życie, aby ratować nasze, w walce z koronawirusem.

Wykonaj serce z zimnej masy porcelanowej i ozdób w dowolny sposób.

Moje proporcje masy na dwa serduszka wielkości  ok. 6 cm:

-5 łyżek kleju Wikol/Magic (1 tubka 45g),

- 5 łyżek mąki ziemniaczanej,

- 1 łyżeczka soku z cytryny,

-1 łyżeczka oleju rzepakowego.

- opcjonalnie biała farba

Proponowane materiały do dekoracji:

-element roślinny do odciśnięcia,

-farby (najlepiej akrylowe),

-wstążka/tasiemka/sznurek jako zawieszka.

Fot. Sugerowane materiały do wykonania serca z masy porcelanowej.

Sposób wykonania

Wszystkie składniki wymieszaj razem na gładką masę. Stwórz kształt serduszka. Odciśnij dowolną roślinę i zrób dziurkę na zawieszkę. Po wyschnięciu masy możesz serduszko udekorować farbami i dodać zawieszkę.

UWAGI

• Masa bardzo szybko wysycha, więc warto zabezpieczyć ją folią w przypadku zrobienia większej ilości.
  • Masa po wyschnięciu robi się lekko przezroczysta, dlatego dla zwiększenia efektu porcelany proponuję podczas wyrabiania masy dodać trochę białej farby.

IMG 20200426 125151

Fot. Serca z niewyschniętej masy porcelanowej.

IMG 20200428 154056

Fot. Propozycja udekorowania porcelanowych serc w podziękowaniu personelowi medycznemu.

Powodzenia!

Stwórz projekt na torbę płócienną!

Temat: Zaprojektuj nadruk na torbę płócienną będącą produktem promocyjnym Młodzieżowego Domu Kultury.

Tematyka pracy może dotyczyć:

• pracowni działających w Młodzieżowym Domu Kultury
  • pasji i talentów podopiecznych MDK
  • budynku jako miejsca do pracy twórczej

torba plocienna fir

Proszę o nie umieszczanie logo MDK w projekcie.

Technika wykonywania prac dowolna. Nadesłane projekty w formie zdjęć będą poddane obróbce graficznej  i zostaną nadrukowane na płócienne torby będące produktem promocyjnym placówki.

Najlepsze prace zostaną wykorzystane do stworzenia oficjalnej torby promującej MDK.

Jeśli chcecie zobaczyć swój pomysł na płóciennej torbie, to ruszajcie do pracy!