„TWÓRCA NIEPODLEGŁEJ”

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci i młodzież z pracowni plastycznej, aktywnie uczestniczą w organizacji wielu wydarzeń jubileuszowych. Mają okazję wnikliwiej zapoznać się ze znaczącymi postaciami ówczesnego, historycznego dla Polski czasu.

Na zajęciach plastycznych, organizowanych w Zakładzie Edukacji Wizualnej,
w Instytucie Kulturoznawstwa i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku powstały portrety Józefa Piłsudskiego, tworzone w technikach malarskich – akwarela i akryl oraz rysunkowych – ołówek, sepia i techniki mieszane.

Wernisaż wystawy „Twórca Niepodległej” odbył się 8 listopada 2018 roku podczas Międzynarodowej Konferencji pt. „Dziecko w historii” na Wydziale Pedagogiki
i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, podziękowania uczestnikom wręczyła
prof. dr hab. Elwira Kryńska.