Poczwórny sukces młodych literatów!

W V edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego im. Anny Markowej, którego uroczyste podsumowanie odbyło się w ubiegłą środę, 23 maja 2018, w auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, doskonale zaprezentowali się uczestnicy zajęć Pracowni Literatury MDK.

W kategorii "uczniowie szkół średnich" I nagrodę za opowiadanie zdobyła Aleksandra Maj (I LO w Białymstoku);

w kategorii "studenci" kapituła postanowiła przyznać: I nagrodę Magdalenie Szewczuk za zestaw wierszy (3. rok filologii romańskiej), II nagrodę Krzysztofowi Olszewskiemu za opowiadanie (4. rok filologii polskiej), III nagrodę Katarzynie Dulko za zestaw wierszy (1. rok filologii polskiej); jedno z wyróżnień przypadło Malwinie Biel (2. rok kognitywistyki) za wiersz.

Gratulujemy młodym literatom i życzymy im dalszych sukcesów :)

Szczegółowe informacje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali rozstrzygnięcia konkursu.

TN plakat

II edycja konkursu im. Anny Markowej: niepowątpiewalny triumf dziewcząt z Pracowni Literatury!

Klub Humanistów, działający przy Instytucie Filologii Polskiej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu w Białymstoku, ogłosił drugą edycję konkursu im. niedawno zmarłej poetki, pisarki, autorki tekstów piosenek i dziennikarki Polskiego Radia Białystok – Anny Markowej.

W pierwszej, zeszłorocznej edycji tego konkursu, uczestniczka zajęć Pracowni, Zuzanna Maria Danowska, zdobyła I nagrodę w kategorii poezji, zaś Grand Prix przypadło Katarzynie Dulko (od września bieżącego r. szk. Kasia również uczęszcza na zajęcia do Pracowni).

Czytaj więcej...

Weronika Zimnoch laureatką XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

W dniach 17-19 kwietnia br. odbył się w Warszawie centralny etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. I po raz kolejny w dziewięcioletniej historii Pracowni mamy laureata: Weronikę Zimnoch! Ma ona zagwarantowany indeks na wybrane studia wyższe, zwolnienie z matury z polskiego ze 100% wynikiem, zarówno w profilu podstawowym, jak i rozszerzonym (http://olijp.pl/?q=node/4308).

Wera! Tak trzymać – a naprawdę daleko dojdziesz! Czego Ci szczerze życzymy :)

„Erotyk na krechę”

Z radością spieszymy z powiadomieniem, że Zuzanna Maria Danowska znalazła się w gronie sześciu lauretów II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Erotyk na kręchę im. T. Stirmera, organizowanego przez Grupę Literyczną Na Krechę w Poznaniu (styczeń 2015). Na konkurs wpłynęło 205 wierszy! Brawo, Zuzka :)

Poezja ekumeniczna

Jeszcze raz Katarzyna Dulko: wygrywa Konkurs Poezji Ekumenicznej Szkół Ponadgimnazjalnych Archidiecezji Białostockiej! (styczeń 2015). Organizator: X LO, współorganizator – Książnica Podlaska. Wielkie gratulacje – bardzo dobry wiersz!

„Duży Format” – antologia

Tomik wierszy Dominiki Baranieckiej, niestety, nie zostanie wydany – a ona sama nie wygrywa konkursu. Została natomiast wydana antologia laureatów, gdzie znalażly się dwa jej wiersze. Ale i tak sukces to przeogromny! Przypomnijmy: konkurs ogólnopolski, na tomik wierszy (wymagany był zestaw liczący 20 utworów), adresowany do wszystkich piszących, bez jakichkolwiek ograniczeń; bierze w nim udział ponad 150 autorów z całego kraju – a Dominika znajduje się w gronie sześciu osób nominowanych do zwycięstwa!

Stypendia Marszałka

Uroczysta Gala wręczenia stypendiów dla uczniów uzdolnionym artystycznie z województwa podlaskiego miała miejsce 23 stycznia 2015 r. Stypendia otrzymało sześćdziesięcioro osób – a wśrów nich Katarzyna Dulko i Weronika Zimnoch z Pracowni Literatury. Gratulujemy!

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.