LI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Spośród kilku tysięcy uczestników olimpiady – uczniów szkół średnich w kraju i za granicą – w drodze sprawdzianów ustnych i pisemnych, zarówno z zakresu literaturoznawstwa jak i z językoznawstwa, do etapu finałowego dopuszczonych zostało 213 osób. W dniach 15-17 kwietnia b. r. odbył się trzeci etap olimpiady, tj. ogólnopolskie egzaminy centralne, prowadzone przez pracowników Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Jak podczas poprzednich etapów praca pisemna stanowiła kwalifikację do części ustnej. Do osiągnięcia było 90 punktów w obu częściach egzaminu.

Z dumą informujemy, że uczestnicy zajęć Pracowni Literatury MDK, uczniowie drugich klas II LO w Białymstoku, znaleźli się gronie 44 lauretów bieżącej edycji!

JAKUB KLOZA – 88 p. i II lokata https://olijp.pl/?q=lista-laureat-w,

ZUZANNA RYBARCZYK – 80 p. i III lokata https://olijp.pl/?q=lista-laureat-w&page=2.

Tym samym Zuzanna i Jakub już teraz zapewnili sobie zwolnienie z matury z języka polskiego z maksymalną notą na świadectwie oraz indeksy na studia polonistyczne we wszystkich uniwersytetach w kraju.

Ogromne gratulacje!

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.