Grupa "Edukacja przez szachy"

Udział młodych szachistów w 5 rundzie Podlaskiej Szachowej Ligii Przedszkolnej, która odbyła się 23 lutego w Białymstoku.

„Mój pierwszy mat w MDK”

Najmłodsi  szachiści Młodzieżowego Domu Kultury wzięli udział w turnieju szachowym „Mój pierwszy mat w MDK”, który odbył się 8 lutego 2019 roku. Sędzią turnieju była Pani Kamila Klimaszewska. Turniej liczył 5 rund, każda po 15 minut na zawodnika. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, medale, atrakcyjne upominki, a zwycięzca – dodatkowo okolicznościowy puchar.

„Mój pierwszy mat w MDK”

Zapraszamy najmłodszych szachistów do udziału w turnieju „Mój pierwszy mat w MDK”

Rozpoczęcie - 8 lutego 2019 r., godz. 16.30, sala nr 16

Miejsce - Młodzieżowy  Dom Kultury, ul. Warszawska 79 a

Turniej będzie liczył 5 rund, każda po 15 min. na zawodnika

zgłoszenia do 5.02.2019 r. przyjmuje instruktor Iwona Dzierma -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie pobieramy opłaty wpisowej.

Wszystkie dzieci otrzymają atrakcyjne upominki, a zwycięzca - okolicznościowy puchar!


Serdecznie zapraszamy
Iwona Dzierma– Instruktor i Kamila Klimaszewska - Sędzia Turnieju

 

Sadzimy żonkile

16 października 2018 roku uczestnicy grupy „Dobry start” Pracowni Arteterapii MDK wzięli udział w sadzeniu żonkili podczas akcji „Pola Nadziei”.

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

„Dobry start” – zajęcia umożliwiające odkrywanie i usuwanie zakłóceń wewnętrznej równowagi organizmu dziecka.

Zajęcia Pracowni Arteterapii w grupie „Dobry start” to ćwiczenia i zabawy ruchowe, działalność plastyczna, elementy choreoterapii i muzykoterapii, które sprawią by dzieci wszystkimi zmysłami mogły z radością postrzegać świat, odkrywać go i badać z ciekawością.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim artykułem pt.:„Dobry start” – zajęcia umożliwiające odkrywanie i usuwanie zakłóceń wewnętrznej równowagi organizmu dziecka.

Opis ćwiczeń ruchowych wykonywanych na zajęciach „Dobry Start”

Ćwiczenia naprzemienne dr Paula Dennisona

Ruchy naprzemienne – Podnieś do góry prawe kolano i dotknij do niego lewą ręką (łokciem, przedramieniem); następnie podnieś do góry lewe kolano i dotknij do niego prawą ręką (łokciem, przedramieniem). Powtórz kilka razy.

Cele: integracja ruchu lewej i prawej strony ciała, poprawa oddychania i witalności. Doskonalenie umiejętności szkolnych: literowanie, pisanie, słuchanie, czytanie i rozumienie.

Sposoby wykonywania ruchu naprzemiennego:

  • na stojąco – ręka do kolana, łokieć do kolana
  • w podskokach
  • na leżąco
  • czworakowanie
  • pajac -ruch w bok i przód-tył
  • jaszczurki – pełzanie

Młodzi szachiści - na start!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018 z nową grupą „Edukacja przez szachy”. Poznajemy szachownicę i szachowe królestwo.

Wiemy już jak ruszyć bierkami:

mlodzi

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.