Sadzimy żonkile

16 października 2018 roku uczestnicy grupy „Dobry start” Pracowni Arteterapii MDK wzięli udział w sadzeniu żonkili podczas akcji „Pola Nadziei”.

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

„Dobry start” – zajęcia umożliwiające odkrywanie i usuwanie zakłóceń wewnętrznej równowagi organizmu dziecka.

Zajęcia Pracowni Arteterapii w grupie „Dobry start” to ćwiczenia i zabawy ruchowe, działalność plastyczna, elementy choreoterapii i muzykoterapii, które sprawią by dzieci wszystkimi zmysłami mogły z radością postrzegać świat, odkrywać go i badać z ciekawością.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim artykułem pt.:„Dobry start” – zajęcia umożliwiające odkrywanie i usuwanie zakłóceń wewnętrznej równowagi organizmu dziecka.

Opis ćwiczeń ruchowych wykonywanych na zajęciach „Dobry Start”

Ćwiczenia naprzemienne dr Paula Dennisona

Ruchy naprzemienne – Podnieś do góry prawe kolano i dotknij do niego lewą ręką (łokciem, przedramieniem); następnie podnieś do góry lewe kolano i dotknij do niego prawą ręką (łokciem, przedramieniem). Powtórz kilka razy.

Cele: integracja ruchu lewej i prawej strony ciała, poprawa oddychania i witalności. Doskonalenie umiejętności szkolnych: literowanie, pisanie, słuchanie, czytanie i rozumienie.

Sposoby wykonywania ruchu naprzemiennego:

  • na stojąco – ręka do kolana, łokieć do kolana
  • w podskokach
  • na leżąco
  • czworakowanie
  • pajac -ruch w bok i przód-tył
  • jaszczurki – pełzanie

Młodzi szachiści - na start!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018 z nową grupą „Edukacja przez szachy”. Poznajemy szachownicę i szachowe królestwo.

Wiemy już jak ruszyć bierkami:

mlodzi

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.