mask

NABÓR 2020/2021

Kreatywne Zajęcia Plastyczne skupiają młodzież w 4 grupach wiekowych: od podstawówki poprzez liceum i studentów. Pracownię prowadzi artysta plastyk Monika Sienkiewicz. Program zajęć dopasowany jest do wieku uczestników. Najmłodsi zaczynają od rękodzieła i ćwiczeń plastycznych. Starsza młodzież rysuje, maluje, rzeźbi, tworzy grafiki.

Zadania plastyczne realizowane są w oparciu o obserwację natury i modela, tworzenie kopii prac wielkich mistrzów, plenery malarskie, zwiedzanie wystaw w galeriach sztuki miasta Białegostoku. Kreatywne Zajęcia Plastyczne to także warsztaty malarstwa na jedwabiu, cykl zagadnień rysunku architektonicznego, spotkania integracyjne, warsztaty rodzinne.

W naszej pracowni rozbudzamy wyobraźnię, wrażliwość artystyczną, kształtujemy wyczucie koloru, kreatywność, ekspresję twórczą. Odnosimy liczne sukcesy w konkursach plastycznych, co roku odnotowując kilkudziesięciu laureatów konkursów o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

Nasi wychowankowie z powodzeniem zdają egzaminy do liceum plastycznego a starsi studiują na uczelniach artystycznych w kraju i za granicą, kontynuując realizację własnych pasji.

Na rok szkolny 2020/2021 prowadzimy nabór do nowej grupy:

- uczestników zajęć od 9 do 11 lat (3,4,5 klasa SP), w programie m.in.: rysunek, malarstwo, rękodzieło artystyczne,
a także nabory uzupełniające do grup:
 - uczestników od 12 do 14 lat (5,6,7 klasa SP), w programie m.in.: rysunek,  malarstwo, rzeźba,
 - uczestników od 15 do 17 lat (8 klasa SP oraz klasy licealne), w programie m.in.: rysunek, rysunek architektoniczny, grafika, malarstwo,
 - uczestników od 17 do 24 lat (klasy licealne i studenci), w programie m.in.: malarstwo, grafika, rysunek.

Terminarz naboru przewiduje składanie wniosku o przyjęcie do MDK w dniach od 15 do 30 czerwca 2020 roku. Więcej szczegółów w temacie rekrutacji na stronie internetowej:

https://www.mdk.bialystok.pl/index.php/start/aktualnosci/2802-rekrutacja-mdk-2020-2021

Zapraszamy do zapisów na nowy rok szkolny 2020/2021

#Pejzaż letni

Pejzaż – malarstwo krajobrazowe, czyli malarstwo przedstawiające widok natury lub otoczenia miejskiego. W naszym wypadku od Waszej decyzji zależy czy chcecie pokazać: widok z okna, ogród, park, pola, pejzaż miejski latem, krajobraz z zabudowaniami wiejskich chat a może latarnię nad morzem, słoneczniki na polach itd.
Inspiracje:

http://cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion/docmetadata?id=2963&show_nav=true&full_screen=true#full_screen
http://cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion/docmetadata?id=9173&show_nav=true&full_screen=true#full_screen
http://cyfrowe.mnw.art.pl/Content/2962/mp336(p).jpg
http://cyfrowe.mnw.art.pl/Content/4607/mp94.jpg
http://cyfrowe.mnw.art.pl/Content/28941/47087.jpg
http://cyfrowe.mnw.art.pl/Content/28950/Galeria/233009(1).jpg

Jednym z najważniejszych elementów pejzażu jest perspektywa oraz kompozycja. Budowa nastroju obrazu pełni jedną z głównych ról z malarstwie pejzażowym. Ważnym elementem jest oddanie panującej atmosfery, gamy kolorystycznej, jej zmienności w czasie, a także ulotnych, powietrznych elementów.

Zachęcam do wgłębienia się w temat i do dzieła!

#konkurs

Wykonujemy pracę na konkurs organizowany przez MDK Białystok:
https://www.mdk.bialystok.pl/index.php/plastyka/2818-bialystok-wczoraj-dzis-jutro

Termin wysłania zdjęcia pracy oraz kwestionariusza zgłoszeniowego mija 6 czerwca (piątek). Na konkurs zgłaszają Was rodzice (nie ja!!!). Proszę z linku powyżej przeczytać regulamin i do dzieła!

Możecie stworzyć prace zarówno płaskie jak i przestrzenne. Technika DOWOLNA, wielkość pracy DOWOLNA, górna granica wieku: 20 lat.

Pamiętajcie, że hasło konkursowe "Białystok-WCZORAJ-DZIŚ-JUTRO" budzi wiele skojarzeń. Po pierwsze wielokulturowość podkreślona w regulaminie konkursu ale także:
- architektura i zabytki miasta,
- wygląd miasta kiedyś a dzisiaj,
- wyobrażenie o Białymstoku w dalekiej przyszłości,
- wielokulturowość wyznaniowa,
- Białystok w obliczu tradycji, świąt, ubioru, itd.,
- miasto w czasie pandemii (maseczki itp.),
- tereny zielone miasta,
- sposoby wypoczynku na terenie Białegostoku,
- tradycje kulinarne,
- wydarzenia artystyczne wpisane w kalendarz imprez miejskich,
- historia Białegostoku,
- i wiele, wiele innych ...

#trzymam za Was kciuki! Do dzieła.

VIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ MŁODYCH „PASJE I TALENTY 2020" - rozstrzygnięte!

W kategorii 16-20 lat ZŁOTĄ i SREBRNĄ PALETĘ zdobyły:

-Julia Magdalena Koper,

-Zofia Paszkiewicz,

tworząc prace pod opieką artystyczną Moniki Sienkiewicz w ramach Kreatywnych Zajęć Plastycznych.

Mimo pandemii na ósmą edycję konkursu napłynęło blisko 700 prac z 10 państw: Białorusi, Bułgarii, Chin,  Kazachstanu, Mołdawii, Polski, Rosji, Rumunii, Ukrainy i Uzbekistanu. Tym bardziej jest nam miło pogratulować plastyczkom z Młodzieżowego Domu Kultury tak doniosłego sukcesu!!!

Protokół jury konkursu oraz internetowa galeria prac:

http://www.bdkbielsk.pl/index.php/relacje/relacje-plastyczne/531-viii-miedzynarodowe-biennale-tworczosci-plastycznej-mlodych-pasje-i-talenty-2020

Pasje i Talenty 2020

#Szkice.

Szkice postaci zróżnicowanymi narzędziami rysunkowymi. Portret, postać stojąca, siedząca. Obserwacja proporcji  i  relacji światła oraz cienia na twarzy/sylwetce modela.

Eko collage

Praca plastyczna z wykorzystaniem naturalnych elementów roślin. Kreatywne zadanie plastyczne z wykorzystaniem przyniesionych z podwórka elementów: liści drzew, gałązek, stokrotek, źdźbła trawy, itp.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.