35. konkurs plastyczny "Świat Dziecka 2020"

Zofia Paszkiewicz z Grupy Licealnej zdobyła wyróżnienie w 35 konkursie plastycznym "Świat Dziecka 2020" organizowanym przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Praca laureatki będzie reprezentowała Młodzieżowy Dom kultury na wystawie pokonkursowej w Galerii Sztuki w Kaliszu w terminie od 03 sierpnia do  01 września 2020 r. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy i gratulujemy laureatce!

Galeria w Kaliszu

Konkurs "Moje hobby na rynku pracy"

1 miejsce Julii Magdaleny Koper  w konkursie "Moje hobby na rynku pracy"

Julia Magdalena Koper dzięki swojemu zaangażowaniu i talentowi otrzymała I miejsce – za pracę „Śladami da Vinciego” w konkursie "Moje hobby na rynku pracy". Dokonania artystyczne wychowanki MDK podziwiać możemy na stronie organizatora konkursu:

https://kwalifikacje.edu.pl/rozstrzygniecie-drugiego-etapu-konkursu-moje-hobby-na-rynku-pracy-2/

Gratulacje Julia!!! Trzymamy kciuki za tegoroczne stypendium artystyczne Prezydenta Miasta.

VIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ MŁODYCH „PASJE I TALENTY 2020" - rozstrzygnięte!

W kategorii 16-20 lat ZŁOTĄ i SREBRNĄ PALETĘ zdobyły:

-Julia Magdalena Koper,

-Zofia Paszkiewicz,

tworząc prace pod opieką artystyczną Moniki Sienkiewicz w ramach Kreatywnych Zajęć Plastycznych.

Mimo pandemii na ósmą edycję konkursu napłynęło blisko 700 prac z 10 państw: Białorusi, Bułgarii, Chin,  Kazachstanu, Mołdawii, Polski, Rosji, Rumunii, Ukrainy i Uzbekistanu. Tym bardziej jest nam miło pogratulować plastyczkom z Młodzieżowego Domu Kultury tak doniosłego sukcesu!!!

Protokół jury konkursu oraz internetowa galeria prac:

http://www.bdkbielsk.pl/index.php/relacje/relacje-plastyczne/531-viii-miedzynarodowe-biennale-tworczosci-plastycznej-mlodych-pasje-i-talenty-2020

Pasje i Talenty 2020

ANNA OLCHOWIK NAGRODZONA w XVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

XVI MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „MARC CHAGALL – BŁĘKITNA PODRÓŻ“ w ramach BIENNALE TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY "WIELCY ZNANI I NIEZNANI" rozstrzygnięty. Anna Olchowik z pracowni plastycznej MDK prowadzonej przez artystę plastyka Monikę Sienkiewicz wywalczyła NAGRODĘ w kategorii wiekowej 16-21 lat. Zaś praca Zuzanny Januszko została zakwalifikowana do wystawy. Obu laureatkom serdecznie gratulujemy, hip, hip, huraaa!

Werdykt jury:

http://www.mdkrybnik.vot.pl/wyniki%20chagall%202020.pdf

II miejsce oraz Nagroda Dyrektora Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Marek Citkowski z pracowni plastycznej mgr sztuki Moniki Sienkiewicz laureatem 5 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, organizowanego przez Wydział Sztuki Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Komisja konkursowa w składzie:

mgr Zbigniew Urbalewicz - przewodniczący,
dr hab. Marzena Huculak, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
dr hab. Violetta Kulikowska-Parkasiewicz, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
zakwalifikowała prace plastyczne Marka Citkowskiego do grona 34 finalistów w 1 etapie konkursu. Rozstrzygnięcie drugiego etapu przyniosło ogromny sukces wychowankowi Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku. Marek Citkowski wywalczył: II miejsce oraz Nagrodę Dyrektora Instytutu Sztuk Pięknych.

Z przyjemnością informujemy, że pokonkursowa wystawa prac finalistów i nagrodzonych odbędzie się w kwietniu 2020 roku w Galerii Przepompownia w Instytucie Sztuk Pięknych w Olsztynie.

Autoportrety

W XIV edycji konkursu pt. „Autoportret” organizowanego przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu Marta Mioduszewska z Młodzieżowego Domu Kultury otrzymała wyróżnienie. Prace plastyczne zostały wykonane na Kreatywnych Zajęciach Plastycznych pod opieką artystyczną mgr sztuki Moniki Sienkiewicz. Autoportrety biorą udział w wystawie prezentowanej obecnie na terenie PLSP w Supraślu.

Protokół z posiedzenia jury konkursu

http://lpsuprasl.pl/?p=5362

Praca Magdy na wystawie w Galerii CK AGORA we Wrocławiu

Praca plastyczna Magdaleny Żdanuk rozwijającej swoje pasje pod opieką art. plastyka Moniki Sienkiewicz została wyłoniona z 2700 prac nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "NUDZI-MISIE". Wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 13-16 lat. Wydarzenie cieszyło się OGROMNYM zainteresowaniem. Nagrodzone i wyróżnione dzieła młodych artystów możemy podziwiać w Galerii CK AGORA we Wrocławiu od 06 marca 2020 roku.

Jury w uzasadnieniu werdyktu podkreśliło:

"...To ogromnie budujące, kiedy widzi się młodych twórców zainteresowanych sztuką i tworzących w tylu różnorodnych technikach. Kontakt z materiałami plastycznymi rozwija kreatywność, kształtuje wrażliwość oraz uczy w dobie cyfrowości, autentyczności przedmiotów..."

Werdykt jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "NUDZI-MISIE":

https://www.ckagora.pl/nudzi_misie/

"Kresy pędzlem malowane" - I miejsce MDK

Głównym celem konkursu było pokazanie i upamiętnienie polsko-białorusko-litewskiego dziedzictwa północno-wschodnich ziem dawnej Rzeczpospolitej oraz przestrzeni współczesnego pogranicza, poprzez realizację wybranej formy plastycznej. Organizatorzy, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku prowadzony przez Stowarzyszenie Edukacji i Dialogu "Fontis et Futura" wraz z Podlaskim Oddziałem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" stworzyli warunki do współpracy między społeczeństwem polskim, białoruskim i litewskim.

Jury międzynarodowego konkursu wyłoniło laureatów, w gronie których znalazło się wielu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku. Uczestnicy zajęć plastycznych z pracowni artysty plastyka Moniki Sienkiewicz osiągnęli najwyższe noty:

 • Zofia Paszkiewicz zdobyła 1 miejsce,
 • Luiza Niepłocha, Aleksandra Zuchwalska, Marek Citkowski otrzymali wyróżnienia,
 • prace Anny Olchowik, Magdy Siemieniuk, Anastazji Sztabińskiej, Bartłomieja Utko zostały zakwalifikowane do grupy najlepszych i najciekawszych. Będą prezentowane na wielkoformatowej wystawie na terenie Białegostoku w grupie nagrodzonych i wyróżnionych.

Brawo!Serdecznie gratulujemy!

PS. Wszystkie prace powstały w pracowni plastycznej MDK, w nowej siedzibie przy ul. Żabiej 5 :)

Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Podsumowanie I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Inspiracje Twórczością Bolesława Leśmiana - Zamość 2019" odbyło się w Galerii Sztuki Dziecka MDK  „Na Kamiennej” w Zamościu. Laureatki z pracowni plastycznej Moniki Sienkiewicz (grupa licealna) dumnie prezentują dyplomy za I i III miejsce oraz Nagrodę Specjalną. Brawo Pola, Milena, Klaudia! Cały MDK jest z Was dumny :)

Konkurs plastyczny

Rozstrzygnięto XVI edycję konkursu plastycznego "Zajączki, baranki, pocztówki, pisanki - wielkanocne niespodzianki" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 45 w Białymstoku. Melania Kadziszewska uzyskała III miejsce w kategorii klas IV-VI. Maja Barszczewska i Adrianna Lewicka otrzymały wyróżnienia w konkursie.

Nasze gratulacje!

Plastyka ma moc

Z przyjemnością informujemy o laureatkach  VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Podlasie - Mnie ta ziemia od innych droższa..." pod honorowym patronatem: Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku. W dniu 07 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku na uroczystości podsumowania konkursu nagrody odebrały:

w kategorii form płaskich:
- Zuzanna Januszko za pracę "Urok podlaskich łąk",
- Zofia Paszkiewicz za pracę "Wsi moja umiłowana",

w kategorii form przestrzennych:
- Aleksandra Zuchwalska za pracę "Ręcznie malowana chusta".

Prace powstały w pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury, pod opieką artystyczną Moniki Sienkiewicz.

Brawo dziewczyny!

 

Inspiracje Twórczością Bolesława Leśmiana - Zamość 2019

Z ogromną dumą informujemy o wynikach I Ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Inspiracje Twórczością Bolesława Leśmiana - Zamość 2019".

Wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, z pracowni plastycznej prowadzonej przez Monikę Sienkiewicz Jury przyznało:
I nagrodę - Poli Drobisz, lat 16 za pracę "Śni mi się czasem wieś, którą, wbrew losom, Wysiłkiem marzeń przymuszam do trwania"'
III nagrodę - Klaudii Suchockiej, lat 22 za pracę "Pszczoły"
oraz
Nagrodę specjalną Pana Andrzeja Szumowskiego, Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu - Milenie Oldze Błażko, lat 18 za pracę "Płosząc kurę, (...) zrywa się, dziobie ziemię i znów tkwi bez ruchu".

Jury konkursu potwierdziło wysoki poziom artystyczny prac, zwróciło uwagę na różnorodność pomysłów oraz jakości realizacji. Jednocześnie komisja oceniająca składa podziękowania za umiejętne przedstawienie tematu konkursu.
Podsumowanie konkursu i  otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się  10 maja 2019 roku o godz. 15.30,  w Galerii Sztuki Dziecka MDK  „Na Kamiennej” w Zamościu.

Serdecznie zapraszamy!

Komunikat z posiedzenia komisji I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Inspiracje twórczością Bolesława Leśmiana – Zamość 2019”

 

Sześciu wspaniałych

W Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Krajobraz Polski - Tradycje, Współczesność, Przyszłość” - Białystok 2019, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku w kategorii powyżej 15 lat możemy poszczycić się sześcioma laureatkami:

 1. Ewelina Skiepko, 15 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz;
 2. Julia Magdalena Koper, 15 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz;
 3. Zuzanna Januszko, 15 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz;
 4. Milena Olga Błażko, 18 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz;
 5. Zofia Paszkiewicz, 15 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz;
 6. Aleksandra Kowalewska, 19 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz;

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na pokonkursową wystawę, którą można obejrzeć od dnia 24.04.2019 r. w Galerii Młodych MDK przy ul. Warszawskiej 79a w Białymstoku. Data uroczystego podsumowania konkursu połączonego z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom zostanie podana w terminie późniejszym. Informacja ta znajdzie się na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury.

Komunikat

Gratulujemy!

5 kwietnia w Zespole Szkół Społecznych nr 3 BTO w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w ramach XVIII edycji Podlaskiego Konkursu "Pisanki, kraszanki, wyrywanki". Laureatkami konkursu zostały uczestniczki zajęć plastycznych MDK (instruktor Monika Sienkiewicz): Weronika Anikiej i Magda Żdanuk.

Gratulujemy sukcesu. Brawo dziewczyny!

Trzynaście Złotek i Sreberek!

Dnia 31 stycznia b.r. rozstrzygnięto pierwszą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ph.: "Serce Kapsuły Czasu" organizowanego przez Fundację "TworzyMY Kraków". Wysłane na konkurs prace wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury, stworzone pod opieką artysty plastyka Moniki Sienkiewicz odniosły ogromny sukces.

Zuzanna Paszkiewicz, Dominika Piotrowska, Aleksandra Rembowicz i Magda Żdanuk zostały Zwycięzcami Honorowymi oraz otrzymały Złoty Certyfikat Serca Kapsuły Czasu.

Srebrny Certyfikat Serca Kapsuły Czasu przyznano: Weronice Anikiej, Mai Barszczewskiej, Hani Bilewicz, Kamili Budna, Melanii Kadziszewskiej, Magdzie Kalinowskiej, Adriannie Lewickiej, Annie Potapczyk, Anastazji Sztabińskiej.

W ramach I edycji konkursu wpłynęło blisko 2 000 prac plastycznych i literackich. Z przyjemnością informuję, że prace można oglądać na Facebook'u: https://www.facebook.com/pg/tworzymykrakow/photos/?tab=album&album_id=1295021517303734
oraz Instagramie: https://www.instagram.com/tworzymykrakow/

Laureatkom przesyłamy Gratulacje. Brawo dziewczyny!

Z miłości do zwierząt

Zofia Paszkiewicz otrzymała nagrodę w kategorii powyżej 12 lat w tegorocznym wojewódzkim konkursie plastycznym "S.O.S dla bezdomnych kotów". Martyna Buławska i Ewelina Kuteszko zostały wyróżnione w kategorii 7-12 lat.Jury konkursu 5 lutego 2019 roku obejrzało 614 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs. Laureatkom należą się duże brawa i gratulacje.

Pięć dziewczyn na piątkę!

Piątka zdolnych uczestniczek Kreatywnych Zajęć Plastycznych MDK (instruktor Monika Sienkiewicz): Hanna Bilewicz, Aleksandra Wojciuk, Agata Wyszkowska, Weronika Wiśniewska, Marta Brzosko, zostało laureatkami wojewódzkiego konkursu plastycznego pt."Jak powstaje tkanina” realizowanego w ramach projektu pt.“Nowy wątek w tkaninie tradycyjnej". Na uroczystym podsumowanie konkursu (20 listopada 2018) odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom oraz promocja książki "Wycieczki owieczki,czyli jak powstaje tkanina", w której zostały wykorzystane rysunki konkursowe.

Dziewczyny, wielkie brawa i gratulacje!

I miejsce Julii Magdaleny Koper

29 września został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Wakacje marzeń". Julia Magdalena Koper została laureatką konkursu, zdobywając pierwsze miejsce!!

Gratulujemy sukcesu i pięknej pracy malarskiej.

GRAND PRIX w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży "MOJA OPOWIEŚĆ O POLSCE" w Szczecinie.

Marek Citkowski, z grupy zajęć plastycznych instruktor Moniki Sienkiewicz zdobył GRAND PRIX w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży "MOJA OPOWIEŚĆ O POLSCE" w Szczecinie.

Z wynikami konkursu można zapoznać się na stronie Fundacji Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże" ze Szczecina
http://prawobrzeze.org.pl/index.php?s=wydarzenia&id=422

Serdecznie gratulujemy.

PASJE I TALENTY 2018

Rozdania nagród VII MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ MŁODYCH „PASJE I TALENTY 2018”. Podczas uroczystości Marek Citkowski - uczestnik zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku odebrał nagrodę z rąk Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. W konkursie brało udział ponad tysiąc sześciuset uczestników z 21 krajów z 3 kontynentów. Młodzieżowy Dom Kultury dumnie reprezentował wychowanek Moniki Sienkiewicz z grupy licealnej.

Gratulacje Marek!

Pasje i Talenty 2018

VII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ MŁODYCH „PASJE I TALENTY” - uczestnik zajęć plastycznych MDK - Marek Citkowski (instruktor Monika Sienkiewicz) zdobył Srebrną Paletę!

Gratulujemy!!!

WARTO MARZYĆ

Katarzyna Bagińska z Grupy Licealnej Kreatywnych Zajęć Plastycznych MDK (instruktor Monika Sienkiewicz) została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Świat Bez Barier, Wałbrzych, 2018. Honorowy patronat nad konkursem objęli: poseł na sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz prezydent miasta Wałbrzycha Roman Szełemej. Praca plastyczna Kasi obrazowała hasło konkursu: "Wszystko może się zdarzyć gdy głowa pełna marzeń..."

2 NAGRODY, 4 WYRÓŻNIENIA i 4 PRACE ZAKWALIFIKOWANE NA WYSTAWĘ

W podsumowaniu Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej "Krajobraz Polski - Tradycje, Współczesność, Przyszłość" - Białystok 2018 uczestnicy zajęć trzech różnych grup wiekowych zostali nagrodzeni i wyróżnieni. Na konkurs napłynęło 617 prac. Spośród nich:

 • Magdalena Kalinowska otrzymała nagrodę w kategorii wiekowej 12-14 lat,
 • Zuzanna Januszko otrzymała nagrodę w kategorii wiekowej 12-14 lat,
 • wyróżnienie w kategorii wiekowej 15-21 lat przyznano Wiktorii Podbielskiej,
 • wyróżnienie w kategorii wiekowej 12-14 lat otrzymała Luiza Niepłocha,
 • wyróżnienie w kategorii wiekowej 12-14 lat przyznano Weronice Niemotko,
 • Aleksandra Niepłocha otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej 8-11 lat,
 • dodatkowo prace Agaty Wyszkowskiej, Eweliny Skiepko, Marka Citkowskiego oraz kolejna praca Magdaleny Kalinowskiej zostały zakwalifikowane na wystawę w Galerii Młodych w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Gratuluję, wszyscy powinniście się czuć ZWYCIĘZCAMI. Zapraszam do oglądania pokonkursowej wystawy od 26 kwietnia w Galerii Młodych w MDK w Białymstoku.

Agata i Julia NAGRODZONE!

Na konkurs plastyczny „S.O.S dla bezdomnych kotów!” ph. „Szarobure, pręgowane, rude…” napłynęło 685 pracz 89 placówek oraz od osób indywidualnych. Nagrodę w kategorii II od 7 do 12 lat otrzymała Agata Wyszkowska z Kreatywnych Zajęć Plastycznych, zaś w kategorii III powyżej 13 lat nagrodzoną laureatką została Julia Magdalena Koper z Grupy Zaawansowanej.

Serdecznie gratuluję! Jestem z Was bardzo dumna.

 

"Białystok wczoraj, dziś, jutro..."

XV edycja konkursu plastycznego "Białystok wczoraj, dziś, jutro..." ph. "Magiczny Białystok" zakończyła się sukcesem naszych uzdolnionych uczestników zajęć. Spośród 220 nadesłanych prac, 11 stycznia 2018 roku w Młodzieżowym Dom Kultury w Białymstoku Jury konkursu zdecydowało o przyznaniu nagród i wyróżnień.

W kategorii II nagrody otrzymały m.in.:

 • Aleksandra Rembowicz, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz
 • Inga Gryk, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz

W kategorii II wyróżnienia otrzymały m.in.:

 • Zofia Felkner, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz
 • Magdalena Kalinowska, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz

W kategorii III nagrodę otrzymała m.in.:

 • Julia Magdalena Koper, lat 14, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, opiekun Monika Sienkiewicz
 • Gratuluję i jestem pod wrażeniem Waszej pomysłowości, kreatywności i umiejętności plastycznych. Brawo dziewczyny!

 

 

Konkurs plastyczny „JESTEŚMY JEDNYM ŚWIATEM" rozstrzygnięty!

Dnia 15 maja 2017 roku, komisja w składzie:

Dominika Andrzejewska, wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, Zbigniew Świdziński, artysta plastyk, instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, Lidia Dobosz, wieloletni instruktor plastyki użytkowej Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku po obejrzeniu 214 prac z 30 placówek i 2 prac przesłanych indywidualnie postanowiła przyznać 13 nagród i 14 wyróżnień oraz zakwalifikować do wystawy 14 prac, z czego: 3 NAGRODY, 2 WYRÓŻNIENIA i jedna praca ZAKWALIFIKOWANA DO WYSTAWY należą do uczestników zajęć z pracowni Moniki Sienkiewicz. Najserdeczniejsze gratulacje składam naszej zdolnej młodzieży!!!

Miłosz Kulesza, jedyna praca nagrodzona w kategorii powyżej 16 lat,
Julia Magdalena Koper - praca nagrodzona w kategorii 10-15 lat,
Inga Gryk - praca nagrodzona w kategorii 10-15 lat,
Wiktoria Podbielska, praca wyróżniona w kategorii 10-15 lat,
Weronika Niemotko - praca wyróżniona w kategorii 10-15 lat,
Pola Barczar, praca zakwalifikowana na wystawę pokonkursową.

 

Mateusz Karolczuk wyróżniony w 3. edycji Konkursu na Projekt Scenografii i Kostiumów – Kraków 2017

Jak co roku, Katedra Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaprosiła uczniów szkół średnich do ogólnopolskiego KONKURSU NA PROJEKT SCENOGRAFII I KOSTIUMÓW - KRAKÓW 2017. Konkurs został objęty patronatem Jego Magnificencji Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W trzeciej edycji konkursu Mateusz Karolczuk z Grupy Zaawansowanej zdobył wyróżnienie za scenografię do „Balladyny". Przypomnijmy, że Mateusz Karolczuk jest także laureatem I nagrody w tym konkursie z roku 2016. Brawo MISTRZU! Czyż to nie wspaniale mieć takich uczestników zajęć? Wszyscy GRATULUJEMY!!!

 

"AUTOPORTRET"

Maria Jackowska LAUREATKĄ XII edycji konkursu plastycznego dla uczniów III klas gimnazjów ph. "AUTOPORTRET", organizowanego przez Liceum Plastyczne w Supraślu. W dniu 15 lutego 2017 roku komisja konkursowa nagrodziła oraz wyróżniła 10 prac plastycznych. Komisja w składzie: Małgorzata Niedzielko /komisarz konkursu/, Urszula Zawadzka- Wyrzykowska, Beata Wilczyńska /nauczyciele malarstwa i rysunku/, Marta Muszyńska- Józefowicz /nauczyciel grafiki warsztatowej/ postanowiła nagrodzić trzech autorów. Jednym z nich jest Maria Jackowska z Grupy Zaawansowanej zajęć plastycznych prowadzonych przez Monikę Sienkiewicz. Brawo Marysia! Jesteś najlepsza! Cała grupa jest z Ciebie bardzo dumna.

PIĄTKA ZWYCIĘZCÓW!

Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej "Krajobraz Polski - Tradycje, Współczesność, Przyszłość", Białystok 2017, organizowany przez Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury, wyłonił PIĄTKĘ naszych WSPANIAŁYCH DZIEWCZYN, których prace zostały zauważone przez jury konkursu.

 • Nagrodę w kategorii wiekowej 15-21 lat otrzymała Julia Szmittko.
 • Nagrody w kategorii wiekowej 12-14 lat otrzymały: Łucja Maria Szmittko oraz Inga Gryk.
 • Wyróżnienie w kategorii wiekowej 8-11 lat przypadło Patrycji Kozikowskiej.
 • Praca Magdaleny Kalinowskiej, z kategorii wiekowej 8-11 lat została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową.

Brawo dziewczyny! Wasze zaangażowanie i praca na Kreatywnych Zajęciach Plastycznych dają piękne rezultaty. Gratulujemy!

laureatki

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.