11.05 i 12.05.2020 „Wiosenny MIKROzielnik”

- szkic wiosennych roślin z uwzględnieniem kształtu, konturu, koloru i światłocienia. Plastyczny atlas roślin.

Uczniowie w oparciu o znalezione roślinki na trawnikach lub łąkach wykonują bardzo szczegółowy rysunek, umieszczając jak najwięcej obserwacji: jaki jest kształt łodygi, liści, kwiatów, itp.

Do tego można dodać owady, które znajdują się w towarzystwie tej rośliny ukazując charakter i cechy charakterystyczne.

Prace do wyboru w różnych technikach rysunkowych i malarskich.

Dla chętnych: dodatkowo wykonanie tego tematu w technice wydrapywaniki.

Zadanie malarskie „POMÓŻ WIOŚNIE” 27.04 i 28.04.2020

Kiedy zobaczyłam spalone trawy, krzewy, drzewa bagien biebrzańskich ogarnął mnie smutek i wielki żal... i ten kosmiczny krajobraz zainspirował mnie do wymyślenia dla was  zadania:

• w oparciu o zdjęcia, POMÓŻ WIOŚNIE :) czernie i szarości, spalone brązy ze zdjęć, zamień na różne odcienie zieleni.
  • Wybrane zdjęcia można przerysować i dodać różne zielenie
  • przypominam zasadę: elementy na dole kartki, które są najbliżej nas warto namalować mocniejszym tonem zieleni a to co jest wyżej kartki czyli dalej, przykryte jest większą warstwą powietrza i ma zabarwienie niebiesko – szare

Potrzebne materiały:

• farby ( niebieskie i żółcie po zmieszaniu tworzą zielenie)
  • papier A3
  • proponuję zamiast pędzli użyć do malowania pociętego w słupki ziemniaka ( takie stemple już znacie)

Z wielką ciekawością czekam na zdjęcia waszych prac :)

Za kilka tygodni trawa na bagnach odrośnie i znów się zazieleni,  mam nadzieję:)

Grupa plastyczna INSPIRACJE

W pracowni plastycznej INSPIRACJE pod kierunkiem Renaty Kaczyńskiej – Łuby w domowych warunkach prowadzone są warsztaty modowe:) MARTY wraz ze swoją MAMĄ modelką. Malowanie wzorów dekoracyjnych na ubraniach mamy to rewelacyjna i odpowiedzialna przygoda. Gratuluje bardzo inspirujących projektów. Czekam z niecierpliwością na kontynuację kolekcji :)

20.04 - 21.04. 2020 „Portret Ptasiego wojownika”

Wielki pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym zainspirował mnie do zaproponowania wam poznania zwyczajów i wyglądu niezwykle pięknego i bardzo rzadko występującego ptaka w Polsce, którego na wiosnę właśnie nad bagnami biebrzańskimi można zobaczyć:

BATALION nazwa naukowa po łacinie:Philomachus pugnax

– tak nazywa się ten wyjątkowy ptak.

Samce w okresie godowym stroszą wielobarwne pióra na szyi ptaka, które wyglądają wtedy jak oryginalny kołnierz. Na dodatek,  jest on bardzo bojowy, podczas godów walczy z innymi konkurentami, podskakując w niezwykle dynamicznym walecznym tańcu. Zapewne stąd pochodzi jego nazwa: batalion.

Ornitolodzy mówią, że nie ma dwóch tak samo ubarwionych samców!

Kochani, zadanie dla was:

„Portret ptasiego wojownika” w dowolnej technice plastycznej:

do wyboru:

malowanie farbami w połączeniu z tuszem, mazakami itp.

malowanie białą farbą na ciemnej kartce

malowanie białym tuszem na wcześniej zamalowanej kartce wywarem z kawy naturalnej

lub inne nowatorskie techniki, wymyślone przez was

Niech te portrety ptasie, będą symbolicznym podziękowaniem dla strażaków, którzy dniem i nocą walczą z pożarem wyjątkowo cennego przyrodniczo miejsca w Polsce.

Koty i zima

W grupie plastycznej „Inspiracje" słychać kocie mruczenie... Kiedy spadł śnieg, zrobiło się nastrojowo. Wszędzie biało i mroźnie. Zimowa pogoda pomogła nam wyobrazić sobie, jak ciężko jest bezdomnym kotom przetrwać zimę. Mamy nadzieję, że te kocie portrety wzruszą i zachęcą ludzi do niesienia im pomocy.

Aktualności

W pracowni plastycznej INSPIRACJE, pod kierunkiem Renaty Kaczyńskiej-Łuby, 2.10.2017 r. odbyły się rodzinne warsztaty modowe, polegające na malowaniu T-shirtów. Szablonami były jesienne liście, gałązki i inne rekwizyty ze świata przyrody. Pobudzona wyobraźnia, radość z odkrywania nowej techniki malarskiej oraz wspólna praca z rodzicami i dziadkami dały niezapomniane przeżycia i rezultaty :). Oto efekty:

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku