Zadanie malarskie „POMÓŻ WIOŚNIE” 27.04 i 28.04.2020

Kiedy zobaczyłam spalone trawy, krzewy, drzewa bagien biebrzańskich ogarnął mnie smutek i wielki żal... i ten kosmiczny krajobraz zainspirował mnie do wymyślenia dla was  zadania:

• w oparciu o zdjęcia, POMÓŻ WIOŚNIE :) czernie i szarości, spalone brązy ze zdjęć, zamień na różne odcienie zieleni.
  • Wybrane zdjęcia można przerysować i dodać różne zielenie
  • przypominam zasadę: elementy na dole kartki, które są najbliżej nas warto namalować mocniejszym tonem zieleni a to co jest wyżej kartki czyli dalej, przykryte jest większą warstwą powietrza i ma zabarwienie niebiesko – szare

Potrzebne materiały:

• farby ( niebieskie i żółcie po zmieszaniu tworzą zielenie)
  • papier A3
  • proponuję zamiast pędzli użyć do malowania pociętego w słupki ziemniaka ( takie stemple już znacie)

Z wielką ciekawością czekam na zdjęcia waszych prac :)

Za kilka tygodni trawa na bagnach odrośnie i znów się zazieleni,  mam nadzieję:)