WARSZTATY RYSUNKU – CZŁOWIEK

W dniach 8-9 czerwca 2018 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB trwała XVI edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W ramach tych uroczystości 9 czerwca 2018 r. przeprowadzone zostały WARSZTATY RYSUNKU pt. CZŁOWIEK. Wzięła w nich udział młodzież z pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury wraz ze studentami Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Zajęcia zorganizowała i poprowadziła dr sztuki Dorota Świdzińska i Zbyszek Świdziński artysta plastyk, instruktor pracowni plastycznej MDK.

Podstawowym założeniem warsztatu były ćwiczenia rysunkowe w zakresie anatomii i proporcji postaci ludzkiej. Jako modele posłużyły damskie i męskie manekiny, zarówno stojące, jak i w pozycji siedzącej. Młodzież miała do dyspozycji różne media rysunkowe: ołówek, czarną kredkę i węgiel. Posługiwała się kilkoma formatami papieru w zależności od rodzaju rysunku. Szkice wykonywano na kartkach A3, natomiast studium rysunkowe na pełnym formacie A0.

Na zakończenie warsztatów zorganizowana została wystawa, na którą przybyli dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii  dr hab. Mirosław Sobecki prof. UwB oraz dyrektor MDK pani Iwona Szcześniak. Przedstawiciele władz obu placówek wręczyli młodym twórcom pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za udział w tym artystycznym wydarzeniu.