CHOINKA MENTALNA

Przed świętami Bożego Narodzenia stworzyliśmy  w naszej pracowni cykl prac pt. Choinka mentalna. Każdy z uczestników zajęć na tekturze 70x50 cm wykonał jednakowy rysunek przypominający kształtem uproszczoną do figury geometrycznej choinkę. Każda choinka była indywidualną opowieścią o zainteresowaniach, pasjach, problemach każdego z młodych ludzi. Praca wykonana została w dowolnej technice, umożliwiającej autorowi jak najpełniejsze wypowiedzenie się artystyczne.

Gotowe choinki zaaranżowane w zwartym bloku na ścianie Galerii Młodych. stanowiły wspólny głos indywidualności twórczych młodzieży z mojej pracowni.

19.06.2023

Na zakończenie aktualnego roku w pracowni plastycznej MDK wykonaliśmy z młodzieżą temat sprawdzający umiejętności z trzech podstawowych mediów plastycznych. Jest to rysunek, malarstwo i collage. Inspiracją do pracy była twórczość słynnego amerykańskiego artysty sztuki pop art Andy Warhola. Każdy z wychowanków przyniósł na zajęcia czarnobiały wydruk własnego portretu oraz cienkopis, farby i kolorowy papier z klejem. Na podstawie wydruku młodzież stworzyła trzy identyczne autoportrety: rysunkowy, malarski i makietowany z  kolorowych papierów. Zostały one zaaranżowane w szereg, tworząc multiplikację na podobieństwo wizerunku gwiazdy Hollywoodu lat sześćdziesiątych XX wieku Marilyn Monroe. Ćwiczenie to stałą się zwieńczeniem naszej pracy twórczej w bieżącym roku i jednocześnie była ostatnim zadaniem artystycznym w naszej pracowni.

Grudzień 2022

Tegoroczna wystawa pracowni plastycznych MDK pod tytułem „Pod skrzydłami anioła” została otwarta w Galerii Młodych oraz w Galerii Hol. Naszą pracownię reprezentowały wizerunki aniołów wykonanych techniką malarską na wydłużonych pionowych tekturach. Inspiracją dla uczestników zajęć były anioły białostockiego artysty Aleksandra Grzybka, który od wielu lat wykonuje swoje prace ze starych, poniszczonych desek, z widocznym na nich zębem czasu. Na bazie reprodukcji rzeźb - aniołów Aleksandra Grzybka młodzi artyści z MDK stworzyli anielską kolekcję obrazów o odświętnym, bożonarodzeniowym charakterze, która została zaprezentowana obok świątecznych dzieł młodzieży z innych pracowni.

Instruktor Zbyszek Świdziński

Aktualności

Materiał nakręcony na roboczo w pustej pracowni plastycznej nr 8, podczas prac przygotowawczych do wystawy świątecznej Bożego Narodzenia 2022. Obraz jest zniekształcony przez filmowanie telefonem poprzez pryzmat szklany grubości 5 cm. W ten sposób uzyskany został efekt "starego kina".

NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY 2022/23 W PRACOWNI PLASTYCZNEJ ZBYSZKA ŚWIDZIŃSKIEGO

Na rok szkolny 2022/2023 prowadzimy nabór do trzech grup:

- uczestników zajęć od 12 do 13 lat, w programie m.in.: rysunek, malarstwo, elementy projektowania i rzeźby

- uczestników zajęć od 14 do 15 lat, w programie m.in.: rysunek,  malarstwo, nauka kompozycji artystycznej, sztuka projektowania

- uczestników zajęć od 15 lat wzwyż, w programie m.in.: rysunek artystyczny, rysunek architektoniczny, grafika, malarstwo, sztuka projektowania

Terminarz naboru przewiduje składanie wniosku o przyjęcie do MDK od dnia 1 czerwca 2022 roku. Więcej szczegółów w temacie rekrutacji na naszej stronie internetowej.