CIAŁO - WARSZTATY RYSUNKU

W czerwcu 2018 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się warsztaty rysunku, w których brali udział młodzież z pracowni plastycznych MDK (instruktor Dorota Świdziński i Zbyszek Świdziński) oraz studenci Zakładu Edukacji Wizualnej.

Tematem warsztatów była anatomia ludzkiego ciała, tajniki jego budowy oraz proporcji. Technika jaką się posługiwano to rysunek ołówkiem i węglem. Za modele posłużyły rysującym manekiny zaaranżowane w kilku układach ciała, na siedząco i na stojąco. Uczestnicy warsztatów wykonali studium całej postaci oraz kilka szkiców: fragmentów i detali anatomicznych. na kartkach ze szkicownika.

Po kilku godzinach, na zakończenie warsztatów, została zaaranżowana robocza wystawa w miejscu pracy twórczej, którą można było oglądać przez okres wakacji. We wrześniu, z okazji inauguracji Roku Artystycznego MDK wystawa została przeniesiona do Galerii Młodych MDK, gdzie odbył się jej uroczysty wernisaż.