Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Śladami żydowskiej historii i kultury”

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Śladami żydowskiej historii i kultury”.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a laureatom – gratulujemy. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 26 maja 2023 r., o godz. 11.00, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury ZPO nr 2, przy ul. Warszawskiej 79a w Białymstoku, natomiast plenerowa wystawa pokonkursowa zostanie otwarta 7 lipca 2023 r., o godz. 14.00, przy siedzibie MDK ZPO nr 2, ul. Żabia 5. Na wydarzenia te zapraszamy osoby nagrodzone, wyróżnione oraz autorów prac zakwalifikowanych do wystawy wraz z opiekunami.
W przypadku braku możliwości udziału w podsumowaniu konkursu istnieje możliwość osobistego odebrania nagrody lub wyróżnienia do dnia 23 czerwca 2023 r. w siedzibie MDK ZPO nr 2 w Białymstoku, ul. Warszawska 79a, pokój nr 5 w godz. 10.00-18.00.

Pobierz komunikat

 


Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Białegostoku i województwa podlaskiego do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami żydowskiej historii i kultury”.

Zadaniem uczestników konkursu będzie odnalezienie i sfotografowanie śladów bytności Żydów na terenie dzisiejszego województwa podlaskiego, utrwalonych w architekturze i sztuce oraz spuściźnie kulturowej. Mogą to być obiekty lub detale architektoniczne, przedmioty codziennego użytku i sztuki użytkowej, przedmioty kultu religijnego oraz współczesne obchody, inscenizacje i przedstawienia zwyczajów i obrzędów.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach:

- I kategoria: 11-15 lat

- II kategoria: 16-26 lat

Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 9 maja 2023 r.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 26 maja 2023 roku w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku, ul. Warszawska 79a.
Prace nagrodzone, wyróżnione oraz zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej zostaną zaprezentowane w sąsiedztwie pomnika Bohaterów Getta, na terenie siedziby MDK ZPO nr 2 przy ul. Żabiej 5.

Szczegółowe informacje w regulaminie.

Pobierz regulamin

Formularz zgłoszenia na konkurs fotograficzny

Organizatorzy:
Towarzystwo Działań Twórczych "Talent" w Białymstoku
Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku,

W sprawach organizacyjnych wszelkich informacji udzielają:
Elżbieta Kaźmierczyk, Małgorzata Domalewska.
Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku, Dział Organizacji Imprez, 690 832 690, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.