Mikołajkowa Gala Przedszkolaków

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do udziału w konkursach Mikołajkowej Gali Przedszkolaków. W ramach Gali odbędą się konkursy: recytatorski, piosenki oraz plastyczny. Tematyka konkursów nawiązuje do świąt Bożego Narodzenia, Św. Mikołaja, Nowego Roku i zimy.Terminarz konkursów:

28.11.2018 r. - ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs plastyczny,
28.11.2018 r. - ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs piosenki,
5.12.2018 r. - ostateczny termin nadsyłania prac na konkurs recytatorski,
5.12.2018 r. - godz. 9.30 - konkurs piosenki,
12.12.2018 r. - godz. 9.30 - konkurs recytatorski,
19.12.2018 r. - godz. 9.30 - Mikołajkowa Gala Przedszkolaków (koncert laureatów, otwarcie pokonkursowej wystawy plastycznej).

Szczegóły dotyczące konkursów znajdują się w regulaminach, prosimy o zapoznanie się z ich treścią przed wysłaniem zgłoszenia.

Pobierz regulamin

Zgłoszenia do konkursów przyjmujemy drogą elektroniczną - poprzez wypełnienie znajdujących się poniżej formularzy on-line:

formularz zgłoszenia do konkursu recytatorskiego

formularz zgłoszenia do konkursu piosenki

X Spotkania Ekologiczne "Z Ziemią krążymy"

Zapraszamy dzieci i młodzież z województwa podlaskiego do udziału w konkursie recytatorskim i fotograficznym X Spotkań Ekologicznych "Z Ziemią krążymy".

Oba konkursy zostaną rozstrzygnięte w trzech kategoriach wiekowych:

  • I kategoria: uczniowie klas I-III szkół podstawowych,
  • II kategoria: uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych,
  • III kategoria: uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W każdej z kategorii mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Uroczyste podsumowanie konkursów połączone z otwarciem wystawy prac fotograficznych oraz wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom konkursów odbędzie się 30.11.2018 r. o godz. 10.00 w Młodzieżowym Dom Kultury. Szczegóły konkursów w regulaminie.

Pobierz regulamin

Wyślij zgłoszenie na konkurs recytatorski

Wyślij zgłoszenie na konkurs fotograficzny

Z przyjemnością informujemy, że X Spotkania Ekologiczne "Z Ziemią krążymy" otrzymały Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku.

herb honorowy patronat jpg

II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL "(POD)RÓŻNE HISTORIE" - KONKURSY FOTOGRAFICZNY I LITERACKI

W dniach 28–29 września 2018 roku odbyła się w naszej placówce II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod)różne historie”. W ramach Festiwalu zorganizowane zostały dwa konkursy o zasięgu ogólnopolskim: literacki i fotograficzny. Nadesłano na nie 233 zdjęcia oraz 54 prace literackie z placówek i od osób indywidualnych z całej Polski. Podsumowanie konkursów odbyło się 28 września, uświetnił je występ wokalny uczestniczki zajęć muzycznych MDK prowadzonych przez Wiesława Mikš, pokaz krótkometrażowego filmu pt. „Legenda o powstaniu Białegostoku” zrealizowanego przez uczestników zajęć pracowni filmu i animacji MDK w Białymstoku oraz pokaz zdjęć i prelekcja Jerzego Lecha z jego podróży do parku Krugera w RPA. Kolejnym punktem Festiwalu było otwarcie wystawy prac laureatów konkursu fotograficznego oraz wycieczka ph. „Wielokulturowy Białystok”, poprowadzona przez przewodniczkę PTTK, która przybliżyła zebranym historię poszczególnych miejsc w stolicy Podlasia oraz wielokulturowe i wielowyznaniowe pochodzenie jej mieszkańców. Wśród miejsc, które zobaczyli uczestnicy wycieczki, znalazły się: kamienice na ul. Warszawskiej, Pałac Branickich, pomnik właściciela Kawelina, pomnik upamiętniający spaloną Synagogę, pomnik Zamenhofa, ulica Zamenhofa, Aleja Bluesa, sobór św. Mikołaja, kościół św. Rocha, Ratusz.

Czytaj więcej...

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.