MIKOŁAJKOWA GALA PRZEDSZKOLAKÓW

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) z Białegostoku i powiatu białostockiego do udziału w konkursach Mikołajkowej Gali Przedszkolaków. W ramach Gali odbędą się konkursy: recytatorski, piosenki oraz plastyczny. Tematyka konkursów nawiązuje do świąt Bożego Narodzenia, Św. Mikołaja, Nowego Roku i zimy.

Terminarz konkursów:

20.11.2019 r. - ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs piosenki,
26.11.2019 r. - ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs plastyczny,
27.11.2019 r. - ostateczny termin nadsyłania prac na konkurs recytatorski,
27.11.2019 r. - godz. 9.30 - konkurs piosenki,
4.12.2019 r. - godz. 9.30 - konkurs recytatorski,
11.12.2019 r. - godz. 9.30 - Mikołajkowa Gala Przedszkolaków (koncert laureatów, otwarcie pokonkursowej wystawy plastycznej).

Szczegóły dotyczące konkursów znajdują się w regulaminach, prosimy o zapoznanie się z ich treścią przed wysłaniem zgłoszenia.

Pobierz regulamin

Pobierz załącznik nr 1 - karta zgłoszenia do konkursu plastycznego

Pobierz załącznik nr 2 - metryczka do konkursu plastycznego

Zgłoszenia do konkursu piosenki i recytatorskiego przyjmujemy drogą elektroniczną - poprzez wypełnienie znajdujących się poniżej formularzy on-line:

Formularz zgłoszenia do konkursu piosenki 

Formularz zgłoszenia do konkursu recytatorskiego

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „(POD)RÓŻNE HISTORIE”

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Fotograficzny „(Pod)różne historie” – podsumowanie

W piątek, 20 września 2019 roku, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu połączone z otwarciem wystawy fotograficznej. Udział wzięli w nim laureaci z Augustowa, Częstochowy, Warszawy, Białegostoku, Kuźnicy, Marcinkowic, Kobyłki, Pilik, Wejherowa oraz zaproszeni uczniowie z pobliskiej szkoły podstawowej. Podczas spotkania zgromadzeni goście obejrzeli cztery tańce kaukaskie w wykonaniu zespołu Lowzar pod kierunkiem Achmeda Tashajeva oraz pokaz slajdów połączony z prelekcją pt. „Transport dóbr i obrazów”. Autorem prezentacji był Andrzej Górski, instruktor MDK.

Po zakończonej uroczystości – po odczytaniu komunikatu i wręczeniu nagród oraz części artystycznej – zaprosiliśmy zebranych do obejrzenia wystawy pokonkursowej oraz na mały poczęstunek.

Ostatnim punktem spotkania była piesza wycieczka po Białymstoku, której przewodziła przewodnik PTTK. Przybliżyła ona zebranym historię poszczególnych miejsc w stolicy Podlasia oraz wielokulturowe i wielowyznaniowe pochodzenie jej mieszkańców. Wśród miejsc, które zobaczyli zebrani, znalazły się: kamienice na ul. Warszawskiej, kościół św. Wojciecha, Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Pałac Branickich i ogrody, katedra, Rynek Kościuszki i Ratusz.

Zapraszamy do obejrzenia prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach.

Czytaj więcej...

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.