OGÓLNOPOLSKI KONKURS „(POD)RÓŻNE HISTORIE”

Zapraszamy dzieci i młodzież z Polski, w wieku od 8 lat, do udziału w konkursach fotograficznym i literackim o tematyce podróżniczej.

Termin nadsyłania prac w obu konkursach upływa 31.05.2019 r.

Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się 20 września 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Program podsumowania oraz informacje o wydarzeniach towarzyszących zostaną podane do wiadomości w komunikatach z wynikami konkursów.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Pobierz regulamin

Wyślij zgłoszenie na konkurs fotograficzny

Wyślij zgłoszenie na konkurs literacki

Mikołajkowa Gala Przedszkolaków

Wyniki konkursu recytatorskiego

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom oraz ich opiekunom i zapraszamy na Galę podsumowującą konkurs, która odbędzie się 19.12.2018 r. o godz. 9.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79a. Podczas koncertu na scenie zaprezentują się ponownie wyłącznie dzieci nagrodzone, natomiast wszyscy laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody i wyróżnienia rzeczowe.

Pobierz komunikat - konkurs recytatorski

Czytaj więcej...

II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL "(POD)RÓŻNE HISTORIE" - KONKURSY FOTOGRAFICZNY I LITERACKI

W dniach 28–29 września 2018 roku odbyła się w naszej placówce II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod)różne historie”. W ramach Festiwalu zorganizowane zostały dwa konkursy o zasięgu ogólnopolskim: literacki i fotograficzny. Nadesłano na nie 233 zdjęcia oraz 54 prace literackie z placówek i od osób indywidualnych z całej Polski. Podsumowanie konkursów odbyło się 28 września, uświetnił je występ wokalny uczestniczki zajęć muzycznych MDK prowadzonych przez Wiesława Mikš, pokaz krótkometrażowego filmu pt. „Legenda o powstaniu Białegostoku” zrealizowanego przez uczestników zajęć pracowni filmu i animacji MDK w Białymstoku oraz pokaz zdjęć i prelekcja Jerzego Lecha z jego podróży do parku Krugera w RPA. Kolejnym punktem Festiwalu było otwarcie wystawy prac laureatów konkursu fotograficznego oraz wycieczka ph. „Wielokulturowy Białystok”, poprowadzona przez przewodniczkę PTTK, która przybliżyła zebranym historię poszczególnych miejsc w stolicy Podlasia oraz wielokulturowe i wielowyznaniowe pochodzenie jej mieszkańców. Wśród miejsc, które zobaczyli uczestnicy wycieczki, znalazły się: kamienice na ul. Warszawskiej, Pałac Branickich, pomnik właściciela Kawelina, pomnik upamiętniający spaloną Synagogę, pomnik Zamenhofa, ulica Zamenhofa, Aleja Bluesa, sobór św. Mikołaja, kościół św. Rocha, Ratusz.

Czytaj więcej...

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.