OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKO-FOTOGRAFICZNY "(POD)RÓŻNE HISTORIE"

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Fotograficznego „(Pod)różne historie”

29 kwietnia 2022 roku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Fotograficznego „(Pod)różne historie".

Uczestniczyli w nim laureaci m. in. z Żarek Wielkich, Kielc, Otwocka, Krasnystawu, Białej Podlaskiej, Augustowa i Białegostoku oraz zaproszeni goście. Uroczystość została otwarta przez organizatorów: Panią Iwonę Szcześniak - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku oraz Pana Marka Charubę - Prezesa Towarzystwa Działań Twórczych "Talent" w Białymstoku. Zebranych powitała również Pani Agnieszka Rzeszewska - Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej OM NSZZ „Solidarność” POiW w Białymstoku, Radna Rady Miasta Białegostoku.

Po odczytaniu komunikatów i wręczeniu nagród została otwarta fotograficzna wystawa pokonkursowa oraz zaprezentowany został spektakl „Inny” w wykonaniu grupy teatralnej MDK „Stopklatka” w reżyserii Magdaleny Kiszko-Dojlidko.

Kolejnym punktem podsumowania konkursu była wycieczka po Białymstoku.

Przewodnik PTTK pokazała laureatom najpiękniejsze i najważniejsze miejsca w centrum naszego miasta i przybliżyła im nieco historię oraz aspekt wielokulturowości stolicy Podlasia.

Dziękujemy Towarzystwu Działań Twórczych „Talent” w Białymstoku oraz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Białymstoku za ufundowanie nagród, a także Miastu Białystok oraz Departamentowi Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego za przekazanie upominków i materiałów promocyjnych.

Laureatom oraz ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy udanych podróży!

Zapraszamy do obejrzenia prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach.


29.04.2022 r. o godz. 12.30 w MDK odbędzie się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Fotograficzne "(Pod)różne historie". 
 
Tych, którzy nie będą mogli być z nami zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo z wydarzenia. 
 
 

Zapraszamy do zapoznania się z załączonym poniżej komunikatem z wynikami Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Fotograficznego „(Pod)różne historie".

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 29 kwietnia 2022 roku o godzinie 12.30 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku, ul. Warszawska 79 a. Do udziału w nim zapraszamy laureatów (osoby nagrodzone i wyróżnione w obu konkursach), autorów prac zakwalifikowanych na wystawę oraz opiekunów.

Prosimy o przesłanie informacji dotyczącej potwierdzenia udziału w podsumowaniu konkursu lub braku możliwości udziału w nim.

Informację należy przesłać do 26 kwietnia 2022 roku (wtorek) za pośrednictwem elektronicznego formularza, do którego link znajduje się poniżej.

Wypełnij formularz

Pobierz komunikat

 


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach!

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Fotograficznego „(Pod)różne historie".
 

W sprawach organizacyjnych wszelkich informacji udzielają:
Edyta Andruszewicz, Dominika Chojnacka-Jamiołkowska, Magdalena Szeląg.
Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku, Dział Organizacji Imprez, 690 832 690, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy dzieci i młodzież z Polski do udziału w konkursach fotograficznym i literackim "(Pod)różne historie".

Tematem konkursu jest podróż we wszystkich jej aspektach, zarówno pojmowana sensu stricte jako wyprawa, zwiedzanie jak i wędrówka symboliczna, podróż przeżyta w wyobraźni.

Prace oceniane będą w trzech kategoriach:

- I kategoria: uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej

- II kategoria: uczniowie klas VII - VIII szkoły podstawowej

- III kategoria: uczniowie szkół ponadpodstawowych, młodzież do 26 roku życia.

Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 19.03.2022 r.

Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 2.04.2022 r.Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 29 kwietnia 2022 roku w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku, ul. Warszawska 79a. W przypadku zmiany obostrzeń sanitarno-epidemicznych uniemożliwiających organizację wydarzeń kulturalnych podsumowanie konkursu odbędzie się on-line, o czym laureaci zostaną powiadomieni odpowiednio wcześniej.

Szczegółowe informacje w regulaminie.

Pobierz regulamin

Formularz zgłoszenia na konkurs literacki

Formularz zgłoszenia na konkurs fotograficzny

Organizatorzy:

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku,

Towarzystwo Działań Twórczych "Talent" w Białymstoku

 

Z przyjemnością informujemy, iż Ogólnopolski Konkurs "(Pod)różne historie" został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

 

Honorowy patronat:

Prezydenta Miasta Białegostoku

herb honorowy patronat jpg

Marszałka Województwa Podlaskiego

HERB woj PODLASKIEGO

Sponsor konkursu:

logo solidarnosc

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.