O pracowni...

1. Warsztat Najmłodszych Twórców - GRUPY ABCD:

Najmłodsi uczą się w jaki sposób samodzielnie zorganizować sobie warsztat Twórcy. Poznają wszelkie niezbędne aspekty techniczne sprzyjające twórczości, nie narzucamy tematów (dla chętnych jest możliwość brania udziału w konkursach i wystawach tematycznych). W trakcie zajęć poznajemy rozmaite techniki plastyczne, zarówno płaskie jak przestrzenne a więc, malarstwo, rysunek, elementy grafiki warsztatowej, kolaż, rzeźba, instalacje, sztuki tekstylne, plecionkarstwo, wprowadzenie do ceramiki i inne. Uczestnicy sami decydują o tym co i jak zostanie przez nich stworzone. To ich własne Światy materializują się w ich Dziełach za pomocą działań twórczych. My te działania śledzimy, uczymy się jak postępować odzwierciedlały wizję naszych młodych Artystów. W tej pracowni nikt nie ocenia, nie chwali ani nie krytykuje, nie poprawia prac. Prowadząca pomaga utrzymać funkcjonalność przestrzeni, w której pracujemy, a Uczestnicy przy okazji uczą się jak dbać o narzędzia i o siebie nawzajem. Po zakończeniu działań kreatywnych każdy Uczestnik uczy się jak posprzątać po sobie przestrzeń aby była dostępna dla innych. Dzięki różnorodności programu nie ma mowy o nudzie, używamy najbardziej nieoczywistych materiałów, również ' z odzysku ', dbamy o środowisko. Najmłodsi poznają cały przekrój technik plastycznych a przy tym nauczą się pewnego rodzaju "dyscypliny przestrzennej" koniecznej w pracowni każdego Twórcy, która stanowi fundament profesjonalnego warsztatu w przyszłości. Na zakończenie należy podkreślić, że najważniejszym elementem zajęć jest nieskrępowana, twórcza zabawa, która uwalnia kreatywny potencjał Dziecka.

2. Warsztat Twórczy dla Młodzieży to pracownia, w której uczestnicy poznają szeroki wachlarz technik plastycznych, zarówno płaskich jak przestrzennych a więc: malarstwo, rysunek, elementy grafiki warsztatowej, kolaż, rzeźba, instalacje, sztuki tekstylne, podstawy upcyclingu, plecionkarstwo, wprowadzenie do ceramiki i inne, używamy najbardziej nieoczywistych materiałów, również ' z odzysku ', dbamy o środowisko. Program zajęć obejmuje także rozmaite ćwiczenia wspomagające doskonalenie technik rysunkowych i graficznych. Uczestnicy poszukują własnego stylu i sposobu wyrazu artystycznego w zakresie rysunku, malarstwa liternictwa i innych ważnych elementów warsztatu projektanta. Oprócz tego uczestnicy poznają ważne zagadnienia z historii sztuki, ze szczególnym zwróceniem uwagi na style w projektowaniu nie tylko architektury ale także ogrodów i innych terenów zieleni, zasady kompozycji przestrzennej i inne-związane z projektowaniem krajobrazu, w tym elementy dendrologii i botaniki. W programie są przewidziane także zajęcia plenerowe w ogrodzie pałacowym Branickich. Na zajęciach wspomagamy rozwój inteligencji estetycznej Młodego Twórcy, uwrażliwiamy na piękno a oprócz tego uczymy się w praktyczny sposób wspierać organizację pracy projektanta. Dodatkowym atutem zajęć jest możliwość wykonania własnych projektów pod okiem prowadzącej, która służy doświadczeniem zdobytym na Wydziale Architektury PWR oraz pracowniach architektonicznych, scenograficznych i lalkarskich. Dzięki różnorodności zagadnień programowych każdy z Uczestników będzie miał okazję uwolnić pokłady swojej kreatywności, zrelaksować się po trudach nauki w szkole, w ciekawy, przyjemny, twórczy i pożyteczny sposób spędzić czas.

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.