XV edycja Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „O Srebrne Pióro MDK” im. Wiesława Szymańskiego

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "O Srebrne Pióro MDK"

Pobierz komunikat


Serdecznie zapraszamy 10 czerwca 2022 r. o godz. 18.00 na rozstrzygnięcie XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „O Srebrne Pióro MDK” im. Wiesława Szymańskiego.

W programie:

1. „Nikt w PRL-u nie był wolny jak on. O twórczości Mirona Białoszewskiego” – prof. dr hab. Dariusz Kulesza (Wydział Filologiczny UwB)
2. Wspomnienie o Wiesławie Szymańskim – red. Dorota Sokołowska (Polskie Radio Białystok), Janusz Taranienko (MDK)
3. Rozstrzygnięcie XV edycji konkursu
• laudacja przewodniczącej jury, Krystyny Koneckiej
• wręczenie nagród – Iwona Szcześniak Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku
• prezentacja nagrodzonych utworów – laureaci XV edycji
4. Promocja antologii konkursu edycji XI-XV – laureaci konkursu z lat 2017-2022

Prowadzenie: Janusz Taranienko (MDK)

 


Towarzystwo Działań Twórczych „Talent” w Białymstoku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku zapraszają do udziału w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „O Srebrne Pióro MDK” im. Wiesława Szymańskiego.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Konkurs skierowany jest do uczestników zamieszkałych lub uczących się na terenie województwa podlaskiego, urodzonych w latach 1997-2006, tj. do: uczniów szkół średnich oraz absolwentów szkół średnich – zarówno studentów, jak i tych osób, które zaprzestały nauki lub kontynuują ją w szkołach pomaturalnych. Konkurs zostanie rozegrany w dwóch kategoriach gatunkowych: poezji i prozy.

Termin nadsyłania prac upływa 20 kwietnia 2022 roku.

W celu zachowania anonimowości prace należy nadsyłać wyłącznie pocztą tradycyjną (listownie) na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, 15-201 Białystok, ul. Warszawska 79 A z dopiskiem „Srebrne Pióro – XV” i z oznaczeniem literowym kategorii wiekowej („U”, „A”). Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu, połączone z wręczeniem nagród, nastąpi dn. 10 czerwca 2022 r. o godz. 18.00 w siedzibie MDK. Na galę rozstrzygnięcia Konkursu zostaną zaproszeni autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Czekamy na Wasze utwory!

Pobierz regulamin

Pobierz kartę zgłoszenia

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku oraz patronat medialny Polskiego Radia Białystok.

logo radio

herb honorowy patronat

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.