Wojewódzki Konkurs Literacki „O Srebrne Pióro MDK”

Zapraszamy do wysłuchania relacji z XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "O Srebrne Pióro MDK", przygotowanej przez Panią Magdalenę Pieruczak z Polskiego Radia Białystok

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji, którą przygotował Kazimierz Jankowski.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "O Srebrne Pióro MDK" im. Wiesława Szymańskiego.

Pobierz komunikat

Serdecznie zapraszamy 27 kwietnia 2023 roku o godz. 18.00 na rozstrzygnięcie XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „O Srebrne Pióro MDK” im. Wiesława Szymańskiego.

W programie:

1. Występ grupy teatralnej „Teatr Licho”: spektakl „Karczma” – reż. Magdalena Kiszko-Dojlidko, scenariusz – Maria Heller, muzyka – Arsenij Kolyaskin, choreografia, plakat – Katarzyna Błachowska, scenografia – zespół
2. Wspomnienie o patronie konkursu. Fragment audycji red. Doroty Sokołowskiej (Polskie Radio Białystok) pt. „Metafizyka nieobecności. Wiesław Szymański”
3. Rozstrzygnięcie XVI edycji konkursu
· podsumowanie konkursu, odczytanie protokołu z wynikami konkursu
· wręczenie nagród – Iwona Szcześniak Dyrektor ZPO nr 2 w Białymstoku
4. Prezentacja nagrodzonych utworów – laureaci

Prowadzenie spotkania – Janusz Taranienko

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „O Srebrne Pióro MDK” im. Wiesława Szymańskiego.

Konkurs skierowany jest do uczestników zamieszkałych lub uczących się na terenie województwa podlaskiego: uczniów szkół średnich od 14 roku życia oraz absolwentów szkół średnich do 26 roku życia. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach gatunkowych: poezji i prozy.

Termin nadsyłania prac upływa 6 kwietnia 2023 roku.

W celu zachowania anonimowości prace należy nadsyłać wyłącznie pocztą tradycyjną (listownie) na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, 15-201 Białystok, ul. Warszawska 79 A z dopiskiem „Srebrne Pióro – XVI” i z oznaczeniem literowym kategorii wiekowej („U”, „A”).

Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu, połączone z wręczeniem nagród, nastąpi dn. 27 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 w siedzibie MDK. Na galę rozstrzygnięcia Konkursu zostaną zaproszeni autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Czekamy na Wasze utwory!

Pobierz regulamin

Pobierz kartę zgłoszenia

W sprawach organizacyjnych wszelkich informacji udziela Małgorzata Domalewska

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Dział Organizacji Imprez, t. 690 832 690

Z przyjemnością informujemy, iż Wojewódzki Konkurs Literacki "O Srebrne Pióro MDK" został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

herb honorowy patronat