NABÓR 2020/2021

Kreatywne Zajęcia Plastyczne skupiają młodzież w 4 grupach wiekowych: od podstawówki poprzez liceum i studentów. Pracownię prowadzi artysta plastyk Monika Sienkiewicz. Program zajęć dopasowany jest do wieku uczestników. Najmłodsi zaczynają od rękodzieła i ćwiczeń plastycznych. Starsza młodzież rysuje, maluje, rzeźbi, tworzy grafiki.

Zadania plastyczne realizowane są w oparciu o obserwację natury i modela, tworzenie kopii prac wielkich mistrzów, plenery malarskie, zwiedzanie wystaw w galeriach sztuki miasta Białegostoku. Kreatywne Zajęcia Plastyczne to także warsztaty malarstwa na jedwabiu, cykl zagadnień rysunku architektonicznego, spotkania integracyjne, warsztaty rodzinne.

W naszej pracowni rozbudzamy wyobraźnię, wrażliwość artystyczną, kształtujemy wyczucie koloru, kreatywność, ekspresję twórczą. Odnosimy liczne sukcesy w konkursach plastycznych, co roku odnotowując kilkudziesięciu laureatów konkursów o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

Nasi wychowankowie z powodzeniem zdają egzaminy do liceum plastycznego a starsi studiują na uczelniach artystycznych w kraju i za granicą, kontynuując realizację własnych pasji.