Wystawa prac uczestników zajęć w Galerii na Żabiej 5

Relacja z otwarcia wystawy poplenerowej ph. „Natura” - prace młodzieży z pracowni plastycznej pracującej pod kierunkiem Moniki Sienkiewicz, powstałe podczas pikniku ekologicznego „Pożegnanie lata z Akcentem ZOO”. 19.10.2022

Wystawa prac jest artystyczną wizją świata natury zaobserwowanej podczas pleneru rysunkowego w parku Konstytucji 3 Maja oraz malarskich spotkań warsztatowych w pracowni plastycznej na Żabiej 5. Młodzież, uczęszczająca na zajęcia plastyczne prowadzone przez nauczyciela Monikę Sienkiewicz, zmierzyła się z wyzwaniem ukazania perspektywy powietrznej w rysunku pejzażowym. Wieloplanowość przedstawienia drzew w parku wraz ze światłocieniowym ukazaniem struktury kory pni i kształtów gałęzi była interesującym tematem do zaobserwowania w naturalnym środowisku. Interpretacja widzianego pejzażu pozostała indywidualnie zdefiniowana, jako dzieło rysunkowe, przez młodych twórców. Wystawę poplenerowych prac uzupełniają wielkoformatowe malarskie realizacje pejzażowe, a także prace w kontraście barwnym. Zostały one wykonane w oparciu o obserwację świata natury. W zaciszu pracowni rysunkowo-malarskiej powstały kolorowe prace ukazujące żółte słoneczniki w dzbanku na niebieskościach w tle. Poszukiwanie tonacji przedstawienia malarskiego było okazją do przemyślenia twórczości Vincenta van Gogha i jego „Słoneczników”.

Wystawę można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, ul. Żabia 5 (zdjęcia Kazimierz Jankowski)