Inspiracje Twórczością Bolesława Leśmiana - Zamość 2019

Z ogromną dumą informujemy o wynikach I Ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Inspiracje Twórczością Bolesława Leśmiana - Zamość 2019".

Wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, z pracowni plastycznej prowadzonej przez Monikę Sienkiewicz Jury przyznało:
I nagrodę - Poli Drobisz, lat 16 za pracę "Śni mi się czasem wieś, którą, wbrew losom, Wysiłkiem marzeń przymuszam do trwania"'
III nagrodę - Klaudii Suchockiej, lat 22 za pracę "Pszczoły"
oraz
Nagrodę specjalną Pana Andrzeja Szumowskiego, Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu - Milenie Oldze Błażko, lat 18 za pracę "Płosząc kurę, (...) zrywa się, dziobie ziemię i znów tkwi bez ruchu".

Jury konkursu potwierdziło wysoki poziom artystyczny prac, zwróciło uwagę na różnorodność pomysłów oraz jakości realizacji. Jednocześnie komisja oceniająca składa podziękowania za umiejętne przedstawienie tematu konkursu.
Podsumowanie konkursu i  otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się  10 maja 2019 roku o godz. 15.30,  w Galerii Sztuki Dziecka MDK  „Na Kamiennej” w Zamościu.

Serdecznie zapraszamy!

Komunikat z posiedzenia komisji I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Inspiracje twórczością Bolesława Leśmiana – Zamość 2019”