"Kresy pędzlem malowane" - I miejsce MDK

Głównym celem konkursu było pokazanie i upamiętnienie polsko-białorusko-litewskiego dziedzictwa północno-wschodnich ziem dawnej Rzeczpospolitej oraz przestrzeni współczesnego pogranicza, poprzez realizację wybranej formy plastycznej. Organizatorzy, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku prowadzony przez Stowarzyszenie Edukacji i Dialogu "Fontis et Futura" wraz z Podlaskim Oddziałem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" stworzyli warunki do współpracy między społeczeństwem polskim, białoruskim i litewskim.

Jury międzynarodowego konkursu wyłoniło laureatów, w gronie których znalazło się wielu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku. Uczestnicy zajęć plastycznych z pracowni artysty plastyka Moniki Sienkiewicz osiągnęli najwyższe noty:

  • Zofia Paszkiewicz zdobyła 1 miejsce,
  • Luiza Niepłocha, Aleksandra Zuchwalska, Marek Citkowski otrzymali wyróżnienia,
  • prace Anny Olchowik, Magdy Siemieniuk, Anastazji Sztabińskiej, Bartłomieja Utko zostały zakwalifikowane do grupy najlepszych i najciekawszych. Będą prezentowane na wielkoformatowej wystawie na terenie Białegostoku w grupie nagrodzonych i wyróżnionych.

Brawo!Serdecznie gratulujemy!

PS. Wszystkie prace powstały w pracowni plastycznej MDK, w nowej siedzibie przy ul. Żabiej 5 :)

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.