Sukces Plastyków MDK Białystok

Jury konkursu literacko-plastycznego ph. "Na Granicy" przyznało Magdzie Siemieniuk i Bartłomiejowi Utko wyróżnienia wybierając ich prace spośród dzieł plastycznych nadesłanych z całej Polski. Celem konkursu było ukazanie emocji, przemyśleń i refleksji dotyczących życia w czasie pandemii. Czarno-białe realizacje artystyczne powstały w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku (na zajęciach plastycznych instruktor Moniki Sienkiewicz).

Prace konkursowe będziemy mogli obejrzeć w e-publikacji pt. „Na granicy” na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury pod koniec lutego. Zbiór esejów i rysunków utrwali obraz tego, co czujemy i co myślimy, gdy stajemy na granicy naszego dotychczasowego, znajomego, poukładanego i bezpiecznego świata.

Laureatom serdecznie gratulujemy!