„Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych"

8 października 2018 r. w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Podleśnej 2 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych". Konkurs realizowany był przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa" na lata 2017-2021.

W konkursie wzięło udział 131 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego, spośród których Jury nagrodziło 10 placówek i wyróżniło 20. Nagrodzone placówki otrzymały nagrody rzeczowe - sprzęt Power Audio, natomiast wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe grawertony, okolicznościowe wydawnictwo zawierające zdjęcia nagrodzonych działań zrealizowanych podczas konkursu i śpiewnik pieśni patriotycznych wydany w ramach projektu.

Podniosłą oprawę artystyczną gali stworzył Chór Miasta Białegostoku działający przy XI Liceum Ogólnokształcącym im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku oraz uczniowie i nauczyciele tej szkoły.

Relacja z podsumowania konkursu na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Szanowni Państwo,

Podlaski Kurator Oświaty, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i Podlaska Rodzina Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej serdecznie zapraszają do udziału w konkursie „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych", który realizowany będzie z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Szczegóły przedsięwzięcia oraz regulamin dostępne są na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.