II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL "(POD)RÓŻNE HISTORIE" - KONKURSY FOTOGRAFICZNY I LITERACKI

W dniach 28–29 września 2018 roku odbyła się w naszej placówce II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod)różne historie”. W ramach Festiwalu zorganizowane zostały dwa konkursy o zasięgu ogólnopolskim: literacki i fotograficzny. Nadesłano na nie 233 zdjęcia oraz 54 prace literackie z placówek i od osób indywidualnych z całej Polski. Podsumowanie konkursów odbyło się 28 września, uświetnił je występ wokalny uczestniczki zajęć muzycznych MDK prowadzonych przez Wiesława Mikš, pokaz krótkometrażowego filmu pt. „Legenda o powstaniu Białegostoku” zrealizowanego przez uczestników zajęć pracowni filmu i animacji MDK w Białymstoku oraz pokaz zdjęć i prelekcja Jerzego Lecha z jego podróży do parku Krugera w RPA. Kolejnym punktem Festiwalu było otwarcie wystawy prac laureatów konkursu fotograficznego oraz wycieczka ph. „Wielokulturowy Białystok”, poprowadzona przez przewodniczkę PTTK, która przybliżyła zebranym historię poszczególnych miejsc w stolicy Podlasia oraz wielokulturowe i wielowyznaniowe pochodzenie jej mieszkańców. Wśród miejsc, które zobaczyli uczestnicy wycieczki, znalazły się: kamienice na ul. Warszawskiej, Pałac Branickich, pomnik właściciela Kawelina, pomnik upamiętniający spaloną Synagogę, pomnik Zamenhofa, ulica Zamenhofa, Aleja Bluesa, sobór św. Mikołaja, kościół św. Rocha, Ratusz.

Temat wielokulturowości i historii naszego miasta kontynuowany był drugiego dnia Festiwalu. Laureaci konkursów uczestniczyli w warsztatach „Jak powstało Esperanto?” w Centrum im. L. Zamenhofa. Zapoznali się z postacią Ludwika Zamenhofa - twórcy międzynarodowego języka oraz budowali pomniki poświęcone Esperanto z klocków lego. Obejrzeli również wystawę fotografii otworkowej i organicznej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniach Festiwalowych, a sponsorom za wsparcie naszych działań.

Zapraszamy do obejrzenia prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym.


Wyniki konkursów

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z komunikatami konkursów fotograficznego i literackiego oraz programem  II Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod)różne historie".

Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się 28 września 2018 roku o godz. 12.00 (piątek), w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79 a.

Serdecznie zapraszamy!


Program  II Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod)różne historie"

Z przyczyn organizacyjnych termin Festiwalu został zmieniony na 28-29.09.2018 r.

Piątek, 28.09.2018

12.00 –  uroczyste podsumowanie konkursów literackiego i fotograficznego – sala widowiskowa Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79a:

  • wręczenie nagród laureatom konkursów,
  • prelekcja podróżnika Jerzego Lecha,
  • otwarcie pokonkursowej wystawy prac fotograficznych,
  • poczęstunek,
  • wycieczka z przewodnikiem po Białymstoku „Wielokulturowy Białystok".

Sobota, 29.09.2018

10.00 – zwiedzanie  wystawy fotografii organicznej Bogdana Kiwaka i Marcina Saroty i wystawy fotografii otworkowej z instalacją Camer Obscura Bogdana Kiwaka oraz warsztaty „Jak powstało Esperanto?" w Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19 w Białymstoku.

Udział w podsumowaniu konkursów, wycieczce po Białymstoku, a także w warsztatach, które odbędą się w Centrum im. Ludwika Zamenhofa, prosimy potwierdzić do 20 września 2018 roku za pośrednictwem formularza elektronicznego.

Link do formularza

 


Zapraszamy dzieci i młodzież z Polski w wieku 8 - 21 lat do udziału w konkursach fotograficznym i literacki o tematyce podróżniczej.

Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 13.07.2018 r.

Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 17.08.2018 r.

Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się 29 września 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79a.

Program podsumowania oraz informacje o wydarzeniach towarzyszących zostaną podane do wiadomości w komunikatach z wynikami konkursów.

Pobierz regulamin

Formularz zgłoszenia na konkurs literacki

Formularz zgłoszenia na konkurs fotograficzny

Organizatorzy:

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku

Towarzystwo Działań Twórczych "Talent" w Białymstoku

 


Z przyjemnością informujemy, iż II Ogólnopolski Festiwal "(Pod)różne historie" został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Z przyjemnością informujemy, iż Ogólnopolski Festiwal "(Pod)różne historie" został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

herb honorowy patronat jpglogo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy Festiwalu:

 

bookbook liczbamnoga logo dabrowka kredka logo logo kopia

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku