Wojewódzki konkurs recytatorski upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem "Wolność kocham i rozumiem"

28 marca 2019 roku po zakończonych przesłuchaniach konkursowych oraz obradach jury odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych laureatom konkursu. Fundatorami nagród byli:

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku

Archiwum Państwowe w Białymstoku

Muzeum Historyczne w Białymstoku

Nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do zpoznania się z wynikami konkursu.

Pobierz komunikat

 

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem występów uczestników konkursu. Przesłuchania odbędą się 28 marca 2019 i rozpoczną się o godzinie 9.00, ze względu na dużą ilość zgłoszeń zostały podzielone na kilka tur - szczegóły w harmonogramie. 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi tego samego dnia po zakończonych przesłuchaniach oraz obradach jury. Przewidywana godzina podsumowania konkursu - 14.30. Ze względu na to, że jest to godzina orientacyjna prosimy o wcześniejsze przybycie do MDK.

Pobierz harmonogram

Wszystkich uczestników konkursu serdecznie zapraszamy do obejrzenia okolicznościowej wystawy Archiwum Państwowego w Białymstoku – sponsora konkursu, poświęconej 100. rocznicy odzyskania przez Białystok niepodległości. Wystawa znajduje się w sali wystawowej Archiwum Państwowego w Białymstoku przy ul. Adama Mickiewicza 101.    

W celu uzyskania szerszej informacji dotyczącej wystawy oraz możliwości jej zwiedzania prosimy o bezpośredni kontakt z Archiwum Państwowym w Białymstoku pod numerem telefonu 85 743 56 03.

 


Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w wojewódzkim konkursie recytatorskim, upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem".  Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21.03.2019 r., natomiast przesłuchania konkursowe odbędą się 28.03.2019 r. na sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku. Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w konkursie zamieszczone są w regulaminie.

Pobierz regulamin

Formularz zgłoszenia

 
Z przyjemnością informujemy, że Wojewódzki konkurs recytatorski upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem "Wolność kocham i rozumiem" został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
herb honorowy patronat jpg

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku