Grupa Licealna Kreatywnych Zajęć Plastycznych

Zajęcia grupy skierowane są do licealistów i studentów. Program pracowni oparty jest na wieloletnim doświadczeniu w pracy z młodzieżą szkół plastycznych a także klas architektonicznych. Obejmuje on zagadnienia z zakresu rysunku i malarstwa, rysunku architektonicznego, tworzenia kopii prac wielkich mistrzów, plenerów rysunkowo-malarskich, zadań graficznych i realizacji projektowych. W pracach plastycznych kładziemy nacisk na poszukiwanie właściwych proporcji ciała człowieka a także natężenia światła i cienia. Poznajemy teorię barw. Ćwiczymy kompozycje, ujęcia perspektywy, skrótów perspektywicznych. Kształtujemy wyczucie koloru, kreatywność, ekspresję twórczą. Doskonalimy umiejętności manualne, rozwijamy pasje.

Zwiedzamy wystawy profesjonalnych twórców. Spotykamy się ze studentami kierunków artystycznych, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat uczelni artystycznych i pracy twórczej. Prezentujemy własne dokonania na zorganizowanych wystawach.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o indywidualny charakter wrażliwości artystycznej uczestników oraz zgodnie z ich predyspozycjami i planami na przyszłość. Pozwala to na wszechstronny rozwój wychowanków. Różnorodność i bogactwo zainteresowań, realizacji, stylów pracy, tematyki i form wyrazu nadaje niepowtarzalny charakter naszym co tygodniowym spotkaniom.

Zapraszamy, dołącz do nas.