Kamera! Akcja!

Przez pięć dni trzynastka "dzieciaków" pracowała pod okiem Anny Pawluczuk, Martyny Dworakowskiej i Elwiry Małyszko. Większość z nich po raz pierwszy spotkała się z procesem powstawania materiału filmowego!

17 marca 2017 roku w Galerii Młodych MDK odbyła się projekcja filmów zrealizowanych w ramach "Filmowych Ferii MDK 2017". Projekcji towarzyszyła wystawa, na którą składają się prace wykonane przez uczestników ferii. Była to wyjątkowa podróż przez poszczególne etapy realizacji materiału filmowego.

Plan wystaw w GALERII MŁODYCH MDK - II semestr roku szkolnego 2016/2017

 1. Plan wystaw w GALERII MŁODYCH MDK - II semestr roku szkolnego 2016/2017
 2. Wernisaż prac Bogdana Marszeniuka (1957-2016); luty
 3. Filmowe Ferie; marzec
 4. Pokonkursowa wystawa prac plastycznych uczestników Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Krajobraz Polski - Tradycje, Współczesność, Przyszłość” - Białystok 2017; marzec
 5. Wielkanoc 2017 – wystawa prac plastycznych i kompozycji świątecznych o tematyce wielkanocnej; kwiecień
 6. Pokonkursowa wystawa  prac konkursu plastycznego skierowanego do osób niepełnosprawnych „Wielkanocne Klimaty"; kwiecień
 7. Wystawa prac dzieci z pracowni plastycznych MDK w ramach Wiosny Artystycznej MDK; maj
 8. XVIII edycja Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok`17; maj

Wystawa Bożonarodzeniowa

Na uroczysty wernisaż, który odbył się 21 grudnia 2016 roku, przybyli  młodzi twórcy z rodzinami i przyjaciółmi, instruktorzy oraz Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury.

Na wystawie zaprezentowane zostały prace dzieci i młodzieży wykonane pod kierunkiem instruktorów: Doroty Kluczyk, Piotra Kody, Moniki Sienkiewicz, Doroty Świdzińskiej i Zbigniewa Świdzińskiego. Każda pracownia zaprezentowała różnorodne techniki plastyczne. Do wytworzenia prac zastosowano bogatą paletę środków i materiałów.

Wernisaż wystawy "Rozmaitości"

Wernisaż wystawy "Rozmaitości" w Galerii Młodych MDK odbył się 7 listopada 2016 roku. Na wystawie zaprezentowaliśmy prace najmłodszych plastycznych talentów z pracowni instruktor: Martyny Dworakowskiej, Doroty Kluczyk i Moniki Sienkiewicz. Dzięki licznej obecności twórców prac oraz ich rodzin wernisaż odbył się w miłej,rodzinnej atmosferze.

"Podniebni pasjonaci"

Wystawa zorganizowana wspólnie z pilotem balonowym, emerytowanym instruktorem MDK - Markiem Matuszelańskim. Na ekspozycji pokazane zostały fotografie,  oraz sylwetki "podniebnych pasjonatów", dzięki którym Białystok nazywany jest zagłębiem baloniarstwa. Zwiedzający mieli także okazję obejrzeć elementy składowe balonów - ułatwiło to poczuć magię tego sportu.

„Music brings us together”

Dnia 30 września 2016 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy podsumowującej projekt pt. „Music brings us together”. Projekt realizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku w partnerstwie z Ayuntamiento de Roquetas de Mar (Hiszpania) z programu Unii Europejskiej Erasmus +.

W ramach projektu, w Żabince i w Białymstoku, realizowana była międzynarodowa wymiana młodzieży. Uczestniczyli w niej: Chór Żeński Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku oraz Młodzieżowa Orkiestra Barokowa z Roquetas de Mar (Hiszpania).

Głównym tematem wymiany młodzieżowej była muzyka klasyczna, w tym głównie europejska muzyka dawna i barokowa, postrzegana jako uniwersalny język łączący ludzi na całym świecie pomimo dzielących ich różnic kulturowych, religijnych, pokoleniowych czy obyczajowych.

Plan wystaw w GALERII MŁODYCH MDK – I semestr roku szkolnego 2016/2017

 1. Wystawa podsumowująca projekt pt. „Music brings us together” – wrzesień;
 2. Wystawa ph.: „Podniebni pasjonaci” – październik;
 3. Wystawa prac uczestników zajęć pracowni plastycznych MDK instruktor: Martyny Dworakowskiej i Moniki Sienkiewicz – październik;
 4. Wystawa prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych – listopad;
 5. Wystawa Bożonarodzeniowa – prezentacja prac dzieci i młodzieży z pracowni plastycznych MDK – grudzień.

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku