II semestr roku szkolnego 2015/2016

 1. Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni plastycznych powstałych pod kierunkiem: Martyny Dworakowskiej, Łukasza Girenia, Zbigniewa Świdzińskiego, Marka Świrydowicza – styczeń/luty;

 2. Pokonkursowa wystawa: „Mój przyjaciel kot. Portrety”– luty;

 3. Wielkanocne Impresje – wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni plastycznych: Alicji Drewickiej, Martyny Dworakowskiej, Doroty Kluczyk, Doroty Świdzińskiej, Jana Gładyszewskiego, Zbigniewa Świdzińskiego oraz pracowni krawieckiej Ewy Samojlik – marzec;

 4. Pokonkursowa wystawa: „Tradycje Obyczaje Polaków”– kwiecień.

 5. Krajobraz Polski Tradycje Współczesność Przyszłość - pokonkursowa wystawa plastyczna – kwiecień;

 6. Wystawa prac dzieci z pracowni plastycznych MDK w ramach Wiosny Artystycznej MDK – maj;

 7. „Białystok – Wczoraj – Dziś – Jutro” - pokonkursowa wystawa plastyczna – czerwiec.

Festiwal Fotografii Białystok INTERPHOTO. Ojcowie - Maciej Herman

„(...) Po kilku wstępnych rozmowach zdecydowałem się na koncepcję portretu ukazującego ojca wraz z dzieckiem oraz ich, jak się okazało, nadzwyczajną relację. Po zaledwie kilkudziesięciu godzinach spędzonych z tymi wspaniałymi osobami powoli oswajam się i trawię dane mi tak wyjątkowe doświadczenie. W większości domów „zwykłych" rodzin nigdy nie czułem tak wielkiej miłości, poświęcenia dla siebie nawzajem, które powoduje, że życie nie jest puste i nabiera sensu. To wszystko mimo wieloletniego zmęczenia, często zniecierpliwienia i niewiadomej przyszłości. Życzę każdemu by spędził choć trochę czasu z tymi świetnymi dzieciakami lub dorosłymi ludźmi. Żeby poznał ich, porozmawiał, poczuł ich obecność, przytulił, może nawet zaprzyjaźnił się. Gwarantuję że obcując z tak nieprzeciętnymi osobami samemu można stać się lepszym człowiekiem."

(cytat pochodzi z książki „Lista Obecności")

Maciej Herman – fotograf niezależny, urodzony w 1972 roku w Gdyni, mieszkający od 2008 roku w Warszawie. Utrwala głównie miejski pejzaż, szukając człowieka w zanikających miejscach i śladach. Preferuje tradycyjną fotografię czarno-białą. Wystawiał swoje prace m.in. w galerii Luksfera (Warszawa 2006), Chatce Żaka (Lublin 2008 – „Miejsce rzeczywiste, miejsce wyobrażone"), Green Gallery (Warszawa 2009 – „Światłocienie snu").

Plan wystaw w GALERII MŁODYCH MDK I semestr roku szkolnego 2015/2016

 1. Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży. Grand Prix 1985-2015; wrzesień.
 2. Festiwal Fotografii Białystok INTERPHOTO. Ojcowie - Maciej Herman – październik.
 3. Pokonkursowa wystawa plastyczno-fotograficzna ph. „Z Ziemią krążymy”- listopad.
 4. Wystawa prac – Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Białostockiej – listopad/grudzień.
 5. Wystawa Bożonarodzeniowa – prezentacja prac dzieci i młodzieży z pracowni: Doroty Świdzińskiej, Alicji Drewickiej, Doroty Kluczyk – grudzień.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.