Wystawa prac plastycznych i fotografii „Foto-grafia”, uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku - marzec 2016

2 marca odbył się wernisaż wystawy fotografii i prac plastycznych uczniów VII LO.

Atmosferę przedświąteczną umiliły popisy wokalne w wykonaniu uczniów z VII LO przygotowanych przez Annę Słomkę.

Młodzieżowy Dom Kultury od wielu lat współpracuje z VII Liceum Ogólnokształcącym w zakresie propagowania wśród młodzieży zdrowego spędzania wolnego czasu i rozwijania talentów artystycznych.

Związek jest bardzo ścisły także dzięki śp. Jerzemu Federowiczowi, który na początku lat osiemdziesiątych XX w. organizował Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i był jego pierwszym dyrektorem oraz przez wiele lat nauczał fotografii w klasach o profilu artystycznym w VII LO w Białymstoku.

Przez miesiąc do koniecznego obejrzenia w galerii Hol MDK.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali nauczyciele przedmiotów artystycznych naszej szkoły Krystyna Tomaszuk i Renata Kaczyńska-Łuba.

WYSTAWA GRAND PRIX z lat 1985 - 2015 laureatów Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży - styczeń 2016

grand prix styczen 2016 miniatura 00Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży organizowana jest od 1985 roku. W latach 1985-1989 konkurs odbywał się co roku, a od 1993 roku, tj. od VI edycji, impreza organizowana jest w cyklu dwuletnim. Od samego początku, konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Wystawa ukazuje fotografie laureatów głównej nagrody GRAND PRIX z lat 1985-2015.

ŻYCIE WIELKIEGO MIASTA - wystawa fotografii Gabrieli Zdrodowskiej z pracowni fotografii MDK pod opieką Kazimierza Jankowskiego - grudzień 2015.

zycie wielkiego miasta grudzien 2015 miniaturka 00Wystawa Gabrieli Zdrodowskiej z pracowni fotografii MDK pod opieką Kazimierza Jankowskiego, to fotograficzna podróż po ulicach wielkiego miasta – Nowego Jorku. Obiektyw Gabrieli prześlizguje się po architekturze, ludziach, wydarzeniach i codziennych sprawach miejskiej dżungli. Autorka zanurza się w mrok nowojorskiego metra, utrwala życie, pracę i codzienność ludzi w urbanistycznym labiryncie. W fotografiach radość, bogactwo i blichtr mieszają się ze smutkiem, biedą i znudzeniem.

Wernisaż - 11 grudnia 2015 roku o godz. 18.00. Wstęp wolny. Wystawę można oglądać do końca stycznia 2016 roku.

ZOBACZYĆ WIĘCEJ - wystawa makrofotografii Małgorzaty Kadysz - listopad 2015

zobaczyc wiecej listopad 2015 miniaturka 00Małgorzata Kadysz - pedagog, logopeda, trener NLP, autorka powieści dla dzieci "Zaklęte Marzenia" i poradnika dla kobiet "Mężczyzna prosty w obsłudze czyli Kobieta szczęśliwa w związku". Jeśli coś robi, oddaje się temu bez reszty. 

Od dwóch lat jej wielką pasją jest fotografia. Jest to szczególny rodzaj fotografii, nazywany makrofotografią. Małgorzata Kadysz pokazuje na swoich zdjęciach piękno świata, na który na co dzień nie zwracamy uwagi - może dlatego, że jest zbyt mały, by przechodząc obok niego dostrzec go wyraźnie i dokładnie. Jest to świat odbity w kropli rosy, świat owadów, świat motyli.
Wystawa nosi tytuł " Zobaczyć więcej". 
Jeśli macie Państwo ochotę "zobaczyć więcej" zapraszamy serdecznie na wernisaż 12 listopada 2015 roku o godz. 19.00 - wstęp wolny.

Wystawa fotografii wykładowców, absolwentów i studentów Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej - październik 2015

Wystawa WSFiGP MDK Bialystok Galeria HOL miniaturka 00Wystawa prac Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej stanowi wgląd w twórczość wykładowców, absolwentów i studentów uczelni.  Prezentowane fotografie przedstawiają szeroki przekrój podejmowanych tematów i wątków od fotografii kreacyjnej poprzez portret oraz krajobraz aż po fotoreportaż i dokument fotograficzny. 

W ekspozycji udział biorą wykładowcy WSFiGP: Michał Jeliński oraz Maciej Skawiński (laureat World Press Photo), absolwenci: Adrian Jaszczak (laureat Grand Press Photo 2015 - zwycięzca w kategorii KULTURA I CZŁOWIEK,), Simona Supino (nagrodzona Grand Press Photo 2014 - Fotoreportaż - I miejsce w kategorii WYDARZENIA ), Dorota Dawidowicz (finalistka I edycji „Projekt Przetwórnia”) oraz Izabela Rajca – Pisz, Arthur Schmidt, Franciszek Szumiński, Irma Wojciechowska, Adrian Czechowski, Krzysztof Gajewski, Stanisław Kudroń Bartłomiej Matłosz a także studenci: Natalia Kaja Chmielewska, Martyna Mądra, Evgenia Novikova i Andrzej Karpiński.

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej  została założona przez dr. hab. Mariana Schmidta w 2000 roku.  Głównym założeniem szkoły jest stworzenie studentom najlepszych warunków do rozwijania wrażliwości, wyobraźni oraz niezależności artystycznej i równocześnie przygotowanie solidnego warsztatu zawodowego.
W trakcie
kilkunastu lat istnienia szkoła zdobyła reputację jednej z najlepszych i najbardziej znanych szkół fotograficznych w Polsce. Absolwenci szkoły z powodzeniem realizują profesjonalną karierę zawodową
w zawodzie fotografa oraz w zawodach powiązanych z fotografią. Są zdobywcami licznych prestiżowych nagród w Polsce i zagranicą.W
ostatnim czasie szkoła zdobywa również prestiż w nauczaniu grafiki projektowej.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.